INVES vs SMRVA Karşılaştırması
INVES ve SMRVA hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | INVES | SMRVA | Sektör medyanı |
|---|---|---|---|
| Son fiyat (TL) | 648,50 | 4,07 | 10,77 |
| Günlük değişim | %1,09 | −%3,10 | %0,86 |
| Piyasa değeri | 121,6 milyar TL | 2,4 milyar TL | 4,2 milyar TL |
| F/K | — | 74,50 | 7,92 |
| PD/DD | 4,01 | 1,05 | 0,52 |
| Temettü verimi | — | %1,21 | %1,51 |
| Özsermaye kârlılığı | −%0,89 | %1,42 | %1,49 |
| Fiili dolaşım oranı | %19,06 | %26,61 | %35,08 |
Popüler Karşılaştırmalar
İlgili Sayfalar
INVES ve SMRVA Karşılaştırması Hakkında
INVES (Investco Holding) ve SMRVA (Sumer Varlik Yönetim) hisselerinin 2 Kas 2026 16:39 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 6 metrikten 2 tanesinde INVES, 4 tanesinde SMRVA önde.
Öne çıkanlar: Günlük değişim: INVES önde (%1,09 karşısında −%3,10). Piyasa değeri: INVES önde (121,6 milyar TL karşısında 2,4 milyar TL). PD/DD: SMRVA önde (1,05 karşısında 4,01). Net kâr marjı (yıllık): SMRVA önde (%0,29 karşısında −%25,48). Aktif kârlılığı: SMRVA önde (%1,42 karşısında −%0,78). Özsermaye kârlılığı: SMRVA önde (%1,42 karşısında −%0,89).
Sık Sorulan Sorular
INVES mı SMRVA mi daha ucuz?
F/K oranına göre Eşit daha ucuz (— karşısında 74,50); PD/DD oranına göre SMRVA daha düşük çarpanla işlem görüyor (4,01 karşısında 1,05).
INVES ve SMRVA hangisi daha kârlı?
Yıllık net kâr marjı INVES için −%25,48, SMRVA için %0,29; özsermaye kârlılığı INVES için −%0,89, SMRVA için %1,42.
INVES ve SMRVA hangisi daha borçlu?
Kaldıraç oranı INVES için 12,15, SMRVA için —; net borç/FAVÖK INVES için —, SMRVA için —. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.
Karşılaştırma verileri nereden geliyor?
Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.