Yapay Zekâ İsabet Sicili
Yapay zekâ analizi
YZ üretimi, analist görüşü değildirSon 90 günde değerlendirilen 51.908 tahmin, gerçekleşen kapanıştan ortalama %2,89 saptı.
- 834 model, 456 hisse; 04 Ağustos 2026 – 02 Kasım 2026 aralığındaki tahminler.
- Tahmin hatası en düşük hisse: TTRAK (%1,27, 126 tahmin).
- Tahmin hatası en düşük model: v4 · AKSGY (%1,16).
Yapay zekâ üretimi özet; yatırım tavsiyesi değildir. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.
- Tahmin sayısı
- 51.908
- 04 Ağustos 2026 – 02 Kasım 2026
- Ortalama mutlak yüzde hata
- %2,89
- Model sayısı
- 834
- Hisse sayısı
- 456
Tahmin Hatası En Düşük 20 Hisse
| %1,27 | 126 | 2 | |
| %1,31 | 126 | 2 | |
| %1,32 | 126 | 2 | |
| %1,42 | 126 | 2 | |
| %1,43 | 126 | 2 | |
| %1,44 | 126 | 2 | |
| %1,46 | 126 | 2 | |
| %1,49 | 63 | 1 | |
| %1,50 | 63 | 1 | |
| %1,52 | 126 | 2 | |
| %1,53 | 126 | 2 | |
| %1,54 | 189 | 3 | |
| %1,57 | 63 | 1 | |
| %1,59 | 126 | 2 | |
| %1,61 | 189 | 3 | |
| %1,61 | 126 | 2 | |
| %1,62 | 126 | 2 | |
| %1,62 | 126 | 2 | |
| %1,63 | 126 | 2 | |
| %1,65 | 126 | 2 |
Model Bazında Performans
| v4 | %1,16 | 63 | 99,1 | |
| v4 | %1,21 | 63 | 99,0 | |
| v3 | %1,27 | 63 | 88,0 | |
| v4 | %1,27 | 63 | 98,4 | |
| v4 | %1,28 | 63 | 98,6 | |
| v3 | %1,29 | 63 | 74,6 | |
| v4 | %1,34 | 63 | 94,3 | |
| v3 | %1,35 | 63 | 90,2 | |
| v4 | %1,36 | 63 | 97,5 | |
| v3 | %1,38 | 63 | 81,0 | |
| v4 | %1,40 | 63 | 98,2 | |
| v4 | %1,41 | 63 | 97,0 | |
| v3 | %1,44 | 63 | 89,2 | |
| v4 | %1,45 | 63 | 97,5 | |
| v3 | %1,45 | 63 | 96,1 | |
| v2 | %1,45 | 63 | 96,3 | |
| v3 | %1,48 | 63 | 73,6 | |
| v4 | %1,48 | 63 | 97,4 | |
| v4 | %1,49 | 63 | 97,2 | |
| v3 | %1,49 | 63 | 72,3 | |
| v4 | %1,50 | 63 | 95,4 | |
| v4 | %1,50 | 63 | 96,8 | |
| v3 | %1,52 | 63 | 81,7 | |
| v4 | %1,54 | 63 | 93,2 | |
| v2 | %1,55 | 63 | 96,8 | |
| v4 | %1,55 | 63 | 96,4 | |
| v4 | %1,56 | 63 | 97,9 | |
| v3 | %1,56 | 63 | 74,3 | |
| v4 | %1,56 | 63 | 97,4 | |
| v4 | %1,57 | 63 | 94,3 | |
| v3 | %1,57 | 63 | 84,0 | |
| v4 | %1,57 | 63 | 98,4 | |
| v4 | %1,58 | 63 | 95,7 | |
| v4 | %1,58 | 63 | 97,4 | |
| v3 | %1,58 | 63 | 83,3 | |
| v3 | %1,58 | 63 | 88,3 | |
| v4 | %1,59 | 63 | 95,5 | |
| v4 | %1,59 | 63 | 95,4 | |
| v4 | %1,59 | 63 | 99,1 | |
| v4 | %1,59 | 63 | 96,4 | |
| v3 | %1,61 | 63 | 82,6 | |
| v3 | %1,61 | 63 | 83,4 | |
| v4 | %1,63 | 63 | 99,4 | |
| v2 | %1,63 | 63 | 95,9 | |
| v4 | %1,64 | 63 | 96,5 | |
| v4 | %1,64 | 63 | 96,9 | |
| v3 | %1,64 | 63 | 87,6 | |
| v4 | %1,65 | 63 | 94,5 | |
| v3 | %1,66 | 63 | 73,3 | |
| v4 | %1,66 | 63 | 99,3 |
İlgili Sayfalar
İsabet Sicili Hakkında
Yatırımcı.AI’daki yapay zekâ modellerinin son 90 günde ürettiği bir sonraki gün kapanış tahminleri gerçekleşen kapanış fiyatlarıyla karşılaştırılır. Her tahmin üretildiği gün tarih damgasıyla kaydedilir ve sonradan değiştirilmez; sapma, ortalama mutlak yüzde hata olarak model ve hisse bazında hesaplanır.
Sık Sorulan Sorular
Ortalama mutlak yüzde hata ne anlama gelir?
Tahmin edilen kapanış ile gerçekleşen kapanış arasındaki farkın mutlak değerinin gerçekleşen kapanışa oranının ortalamasıdır. Tahminin büyüklük hatasını ölçer; %1 hata, tahminin ortalama olarak gerçekleşen fiyattan %1 saptığı anlamına gelir.
Hata payı nasıl yorumlanmalı?
Ortalama hata, hissenin kendi oynaklığıyla birlikte okunmalıdır: günlük fiyat hareketi büyük olan hisselerde tahmin hatası da doğal olarak büyüktür. Az sayıda tahmine dayanan düşük hata şans eseri olabilir.
Geçmiş performans gelecekte de geçerli midir?
Hayır. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir. Modeller geçmiş verilerden öğrenir; piyasa rejimi değiştiğinde hata payı artabilir. Tahminler yatırım tavsiyesi değildir.
Hangi tahminler sicile dahil edilir?
Aktif durumdaki hisse modellerinin son 90 gün içinde ürettiği ve gerçekleşen kapanışı kaydedilmiş tüm tahminler dahildir. Tablolarda yalnızca en az 20 tahmin içeren model ve hisseler listelenir; özet rakamlar tüm tahminleri kapsar.
Hazırlayan: Yatırımcı.AI Araştırma EkibiSon gözden geçirme: Yöntem: MetodolojiEditoryal ilkeler