Yatırımcı.AI

ENKAI vs SMRVA Karşılaştırması

ENKAI ve SMRVA hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

ENKAISMRVA
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ENKAI vs SMRVA Karşılaştırması
MetrikENKAISMRVASektör medyanı
Son fiyat (TL)79,253,9110,58
Günlük değişim%3,39−%6,90−%0,83
Piyasa değeri475,5 milyar TL2,3 milyar TL4,1 milyar TL
F/K11,7774,507,92
PD/DD1,121,050,52
Temettü verimi%2,20%1,21%1,51
Özsermaye kârlılığı%10,21%1,42%1,49
Fiili dolaşım oranı%8,12%26,61%35,08
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

ENKAI ve SMRVA Karşılaştırması Hakkında

ENKAI (Enka İnşaat) ve SMRVA (Sumer Varlik Yönetim) hisselerinin 2 Kas 2026 13:54 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 8 metrikten 7 tanesinde ENKAI, 1 tanesinde SMRVA önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENKAI önde (%3,39 karşısında −%6,90). Piyasa değeri: ENKAI önde (475,5 milyar TL karşısında 2,3 milyar TL). F/K: ENKAI önde (11,77 karşısında 74,50). PD/DD: SMRVA önde (1,05 karşısında 1,12). Temettü verimi: ENKAI önde (%2,20 karşısında %1,21). Net kâr marjı (yıllık): ENKAI önde (%22,08 karşısında %0,29). Aktif kârlılığı: ENKAI önde (%7,73 karşısında %1,42). Özsermaye kârlılığı: ENKAI önde (%10,21 karşısında %1,42).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre ENKAI daha ucuz (11,77 karşısında 74,50); PD/DD oranına göre SMRVA daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,12 karşısında 1,05).

Yıllık net kâr marjı ENKAI için %22,08, SMRVA için %0,29; özsermaye kârlılığı ENKAI için %10,21, SMRVA için %1,42.

Kaldıraç oranı ENKAI için 23,22, SMRVA için —; net borç/FAVÖK ENKAI için −4,99, SMRVA için —. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.