Yatırımcı.AI

SISE vs SMRVA Karşılaştırması

SISE ve SMRVA hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

SISESMRVA
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

SISE vs SMRVA Karşılaştırması
MetrikSISESMRVASektör medyanı
Son fiyat (TL)32,924,0210,71
Günlük değişim%2,75−%4,29−%0,24
Piyasa değeri100,8 milyar TL2,4 milyar TL4,1 milyar TL
F/K8,3674,507,92
PD/DD0,361,050,52
Temettü verimi%1,29%1,21%1,51
Özsermaye kârlılığı%4,70%1,42%1,49
Fiili dolaşım oranı%44,93%26,61%35,08
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

SISE ve SMRVA Karşılaştırması Hakkında

SISE (Şişe Cam) ve SMRVA (Sumer Varlik Yönetim) hisselerinin 2 Kas 2026 14:54 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 8 metrikten 8 tanesinde SISE, 0 tanesinde SMRVA önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: SISE önde (%2,75 karşısında −%4,29). Piyasa değeri: SISE önde (100,8 milyar TL karşısında 2,4 milyar TL). F/K: SISE önde (8,36 karşısında 74,50). PD/DD: SISE önde (0,36 karşısında 1,05). Temettü verimi: SISE önde (%1,29 karşısında %1,21). Net kâr marjı (yıllık): SISE önde (%5,49 karşısında %0,29). Aktif kârlılığı: SISE önde (%2,30 karşısında %1,42). Özsermaye kârlılığı: SISE önde (%4,70 karşısında %1,42).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre SISE daha ucuz (8,36 karşısında 74,50); PD/DD oranına göre SISE daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,36 karşısında 1,05).

Yıllık net kâr marjı SISE için %5,49, SMRVA için %0,29; özsermaye kârlılığı SISE için %4,70, SMRVA için %1,42.

Kaldıraç oranı SISE için 44,72, SMRVA için —; net borç/FAVÖK SISE için 4,58, SMRVA için —. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.