Yatırımcı.AI

ENKAI vs INVES Karşılaştırması

ENKAI ve INVES hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

ENKAIINVES
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ENKAI vs INVES Karşılaştırması
MetrikENKAIINVESSektör medyanı
Son fiyat (TL)77,40627,5010,50
Günlük değişim%0,98−%2,18−%3,78
Piyasa değeri464,4 milyar TL117,7 milyar TL3,9 milyar TL
F/K11,77—7,81
PD/DD1,124,010,52
Temettü verimi%2,20—%1,51
Özsermaye kârlılığı%10,21−%0,89%1,49
Fiili dolaşım oranı%8,12%19,06%35,08
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

ENKAI ve INVES Karşılaştırması Hakkında

ENKAI (Enka İnşaat) ve INVES (Investco Holding) hisselerinin 2 Kas 2026 11:49 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 11 metrikten 8 tanesinde ENKAI, 3 tanesinde INVES önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENKAI önde (%0,98 karşısında −%2,18). Piyasa değeri: ENKAI önde (464,4 milyar TL karşısında 117,7 milyar TL). PD/DD: ENKAI önde (1,12 karşısında 4,01). FD/Satışlar: ENKAI önde (3,39 karşısında 9,08). Brüt kâr marjı: INVES önde (%100,00 karşısında %20,88). FAVÖK marjı (yıllık): ENKAI önde (%19,53 karşısında −%615,74). Net kâr marjı (yıllık): ENKAI önde (%22,08 karşısında −%25,48). Aktif kârlılığı: ENKAI önde (%7,73 karşısında −%0,78).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (11,77 karşısında —); PD/DD oranına göre ENKAI daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,12 karşısında 4,01).

Yıllık net kâr marjı ENKAI için %22,08, INVES için −%25,48; özsermaye kârlılığı ENKAI için %10,21, INVES için −%0,89.

Kaldıraç oranı ENKAI için 23,22, INVES için 12,15; net borç/FAVÖK ENKAI için −4,99, INVES için —. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.