Yatırımcı.AI

MAVI vs SSAAT Karşılaştırması

MAVI ve SSAAT hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

MAVISSAAT
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

MAVI vs SSAAT Karşılaştırması
MetrikMAVISSAATSektör medyanı
Son fiyat (TL)34,1821,6236,26
Günlük değişim%2,15−%2,26%2,15
Piyasa değeri27,2 milyar TL14,3 milyar TL15,2 milyar TL
F/K12,438,8711,19
PD/DD1,744,111,76
Temettü verimi%3,83—%1,14
Özsermaye kârlılığı%15,03%46,30−%7,08
Fiili dolaşım oranı%70,04%7,01%49,09
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

MAVI ve SSAAT Karşılaştırması Hakkında

MAVI (Mavi Giyim) ve SSAAT (Saat ve Saat Sanayi) hisselerinin 2 Kas 2026 13:52 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 9 tanesinde MAVI, 6 tanesinde SSAAT önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: MAVI önde (%2,15 karşısında −%2,26). Piyasa değeri: MAVI önde (27,2 milyar TL karşısında 14,3 milyar TL). F/K: SSAAT önde (8,87 karşısında 12,43). PD/DD: MAVI önde (1,74 karşısında 4,11). FD/FAVÖK: MAVI önde (2,71 karşısında 137,54). FD/Satışlar: MAVI önde (0,91 karşısında 2,25). Brüt kâr marjı: SSAAT önde (%58,63 karşısında %53,08). FAVÖK marjı (yıllık): MAVI önde (%31,88 karşısında −%416,69).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre SSAAT daha ucuz (12,43 karşısında 8,87); PD/DD oranına göre MAVI daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,74 karşısında 4,11).

Yıllık net kâr marjı MAVI için %4,51, SSAAT için %360,54; özsermaye kârlılığı MAVI için %15,03, SSAAT için %46,30.

Kaldıraç oranı MAVI için 53,27, SSAAT için 62,13; net borç/FAVÖK MAVI için −0,21, SSAAT için —. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.