Yatırımcı.AI

CRFSA vs SSAAT Karşılaştırması

CRFSA ve SSAAT hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

CRFSASSAAT
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

CRFSA vs SSAAT Karşılaştırması
MetrikCRFSASSAATSektör medyanı
Son fiyat (TL)123,5021,3836,00
Günlük değişim−%6,51−%3,35%0,66
Piyasa değeri15,8 milyar TL14,1 milyar TL15,8 milyar TL
F/K—8,8710,88
PD/DD1,934,111,84
Özsermaye kârlılığı−%207,15%46,30−%7,08
Fiili dolaşım oranı%10,66%7,01%49,09
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

CRFSA ve SSAAT Karşılaştırması Hakkında

CRFSA (Carrefoursa) ve SSAAT (Saat ve Saat Sanayi) hisselerinin 2 Kas 2026 12:50 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 14 metrikten 6 tanesinde CRFSA, 8 tanesinde SSAAT önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: SSAAT önde (−%3,35 karşısında −%6,51). Piyasa değeri: CRFSA önde (15,8 milyar TL karşısında 14,1 milyar TL). PD/DD: CRFSA önde (1,93 karşısında 4,11). FD/FAVÖK: CRFSA önde (22,28 karşısında 137,54). FD/Satışlar: CRFSA önde (0,40 karşısında 2,25). Brüt kâr marjı: SSAAT önde (%58,63 karşısında %21,78). FAVÖK marjı (yıllık): CRFSA önde (%2,72 karşısında −%416,69). Net kâr marjı (yıllık): SSAAT önde (%360,54 karşısında −%10,46).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (— karşısında 8,87); PD/DD oranına göre CRFSA daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,93 karşısında 4,11).

Yıllık net kâr marjı CRFSA için −%10,46, SSAAT için %360,54; özsermaye kârlılığı CRFSA için −%207,15, SSAAT için %46,30.

Kaldıraç oranı CRFSA için 82,16, SSAAT için 62,13; net borç/FAVÖK CRFSA için 5,45, SSAAT için —. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.