Yatırımcı.AI

CRFSA vs MAVI Karşılaştırması

CRFSA ve MAVI hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

CRFSAMAVI
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

CRFSA vs MAVI Karşılaştırması
MetrikCRFSAMAVISektör medyanı
Son fiyat (TL)123,5033,6836,00
Günlük değişim−%6,51%0,66%0,66
Piyasa değeri15,8 milyar TL26,8 milyar TL15,8 milyar TL
F/K—12,4310,88
PD/DD1,931,741,84
Temettü verimi—%3,83%1,14
Özsermaye kârlılığı−%207,15%15,03−%7,08
Fiili dolaşım oranı%10,66%70,04%49,09
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

CRFSA ve MAVI Karşılaştırması Hakkında

CRFSA (Carrefoursa) ve MAVI (Mavi Giyim) hisselerinin 2 Kas 2026 12:50 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 1 tanesinde CRFSA, 14 tanesinde MAVI önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: MAVI önde (%0,66 karşısında −%6,51). Piyasa değeri: MAVI önde (26,8 milyar TL karşısında 15,8 milyar TL). PD/DD: MAVI önde (1,74 karşısında 1,93). FD/FAVÖK: MAVI önde (2,71 karşısında 22,28). FD/Satışlar: CRFSA önde (0,40 karşısında 0,91). Brüt kâr marjı: MAVI önde (%53,08 karşısında %21,78). FAVÖK marjı (yıllık): MAVI önde (%31,88 karşısında %2,72). Net kâr marjı (yıllık): MAVI önde (%4,51 karşısında −%10,46).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (— karşısında 12,43); PD/DD oranına göre MAVI daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,93 karşısında 1,74).

Yıllık net kâr marjı CRFSA için −%10,46, MAVI için %4,51; özsermaye kârlılığı CRFSA için −%207,15, MAVI için %15,03.

Kaldıraç oranı CRFSA için 82,16, MAVI için 53,27; net borç/FAVÖK CRFSA için 5,45, MAVI için −0,21. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.