TEFASRisk 6/7Fiyat 2 Kas 2026
BV Portföy Birinci Hisse Senedi (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) BV1
- Fon büyüklüğü
- 32,5 milyon TL
- Yatırımcı sayısı
- 294
- Yönetim ücreti (yıllık)
- %2,00
- Bugünkü tahmin
- %0,60
Kısaca: BV1 Fonu
- Yatırımcı.AI verisine göre BV1 fonunun son fiyatı 2 Kasım 2026 itibarıyla 1,270421 TL; günlük değişim −%3,52.
- BV1 fonunun getirisi: 1 ayda −%17,09, yılbaşından bu yana −%2,78 ve 1 yılda %11,50.
- BV1 fonunun toplam büyüklüğü 32,5 milyon TL; 294 yatırımcısı var.
- BV1 fonu Hisse Senedi Fonu kategorisinde; SPK risk değeri 7 üzerinden 6.
- BV1 fonunun kurucusu BV Portföy Yönetimi A.Ş.
BV1 fonu nedir?
BV1 kodlu fon, BV Portföy Birinci Hisse Senedi (TL) Fon. Kurucusu BV Portföy Yönetimi A.Ş. BV1 fonu Hisse Senedi Fonu kategorisinde; SPK risk değeri 7 üzerinden 6.
BV1 fonu kaç TL, ne kadar kazandırdı?
BV1 fonunun son fiyatı 2 Kasım 2026 itibarıyla 1,270421 TL. Getirisi 1 ayda −%17,09, yılbaşından bu yana −%2,78 ve 1 yılda %11,50.
BV1 Fon Fiyat Grafiği
Anahtar Veriler
- Fiyat
- 1,2704212 Kas 2026
- Günlük değişim
- −%3,52
- İşlem durumu
- İşleme açık
- Kategori
- Hisse Senedi Fonu
- Şemsiye fon
- Hisse Senedi
- Kurucu
- BV Portföy Yönetimi A.Ş.
- Risk değeri
- 6 / 7
- Fon büyüklüğü
- 32,5 milyon TL
- Yatırımcı sayısı
- 294
- Tedavüldeki pay
- 25,6 milyon
- Alış / satış valörü
- T+1 / T+2
- Min. alım (pay)
- 1
- İşlem saatleri
- 09:00 – 17:30
- ISIN
- TRYBVPY00207
- Halka arz tarihi
- 7 Nis 2025
- Karşılaştırma ölçütü
- %100 BIST 100 Getiri Endeksi
Anlık Tahmin
BV1 Getiri Karşılaştırması
| Karşılaştırma | 1A | 3A | 6A | YB | 1Y |
|---|---|---|---|---|---|
| BV1 | −%17,09 | −%18,32 | −%16,36 | −%2,78 | %11,50 |
| Kategori ortalaması | −%11,79 | −%14,79 | −%15,87 | %1,82 | %3,54 |
| BIST 100 | −%11,37 | −%19,15 | −%24,66 | −%3,43 | −%0,87 |
| Kategori sırası | 145 / 153 | 107 / 153 | 80 / 152 | 104 / 153 | 40 / 144 |
BV1 Fonu Yorum ve Performans Özeti
BV1, son 1 yılda %11,50 getiriyle Hisse Senedi Fonu kategorisindeki 144 fon arasında 40. sırada. Aynı dönemde kategori ortalaması %3,54, BIST 100 −%0,87.
3 Kasım 2025 – 2 Kasım 2026 döneminde birim pay fiyatı en yüksek 1,745950 TL (31 Ağustos 2026), en düşük 1,139421 TL (3 Kasım 2025) oldu. Son fiyat zirvenin %27,24 altında, dip seviyesinin %11,50 üzerinde.
Dönemin en büyük düşüşü %27,24 (31 Ağustos 2026 zirvesinden 2 Kasım 2026 tarihine). Günlük fiyat değişimlerine göre yıllıklandırılmış oynaklık %24,90. 250 işlem gününün 130 gününde fiyat yükseldi.
Son 12 ayın 8 ayında aylık getiri pozitif oldu; en iyi ay Ocak 2026 (%19,33), en zayıf ay Eylül 2026 (−%13,77).
3 Kasım 2025 – 2 Kasım 2026 arasında yatırımcı sayısı %292,00 artarak 75 kişiden 294 kişiye çıktı. Fon büyüklüğü aynı dönemde 16,3 milyon TL seviyesinden 32,5 milyon TL seviyesine çıktı.
Kategoride son 1 yılın en yüksek getirili fonları: GBG (%47,91), AFS (%45,76), GUH (%37,80).
BV1 aylık getirileri
| Ay | Ay sonu fiyatı (TL) | Aylık getiri |
|---|---|---|
| Ekim 2026 | 1,316768 | −%12,54 |
| Eylül 2026 | 1,505550 | −%13,77 |
| Ağustos 2026 | 1,745950 | %14,91 |
| Temmuz 2026 | 1,519457 | −%2,44 |
| Haziran 2026 | 1,557442 | %1,56 |
| Mayıs 2026 | 1,533570 | %0,96 |
| Nisan 2026 | 1,518992 | %7,72 |
| Mart 2026 | 1,410186 | −%11,02 |
| Şubat 2026 | 1,584830 | %1,63 |
| Ocak 2026 | 1,559407 | %19,33 |
| Aralık 2025 | 1,306757 | %0,78 |
| Kasım 2025 | 1,296618 | %15,32 |
Bu özet TEFAS fiyat geçmişinden ve kategori verilerinden otomatik hesaplanır; yatırım tavsiyesi değildir. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
BV1 için fiyat alarmı kur
Ücretsiz hesapla BV1 fonunu takip listene ekle; belirlediğin fiyata ulaşınca haber verelim.
- Fon ve hisseleri tek takip listesinde izle
- Fiyat hedefe ulaşınca site içi bildirim ve e-posta
- Ücretsiz üyelikte 3 aktif fiyat alarmı
BV1 Varlık Dağılımı
- Hisse Senedi%86,67
- Yatırım Fonları Katılma Payları%5,86
- Ters-Repo%3,04
- Katılma Hesabı (TL)%2,73
- Vadeli İşlemler Nakit Teminatları%1,19
- Özel Sektör Tahvili%0,51
BV1 Fonundaki Hisseler
AKCNSAkcansa%10,26%6,11
GLRMKGulermak Agir Sanayi%9,34%0,58
GOZDEGozde Girişim%8,82%5,25
MGROSMigros Ticaret%7,58%10,07
ASELSAselsan%6,08%1,63
Nakit Giriş Çıkışı
Yatırımcı Sayısı
Benzer Fonlar
| Fon | 1 ay | Yıl başı | 1 yıl |
|---|---|---|---|
| −%11,51 | −%6,20 | −%9,64 | |
| −%11,83 | %18,08 | %16,00 | |
| −%8,06 | %0,09 | %0,62 | |
| −%13,74 | %0,90 | %2,41 | |
| −%12,93 | %19,48 | %16,19 |
İlgili Sayfalar
BV1 Fonu Hakkında
BV Portföy Birinci Hisse Senedi (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) (BV1), BV Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen Hisse Senedi Fonu kategorisindeki bir yatırım fonu. 2 Kasım 2026 tarihli fiyatı 1,270421 TL; günlük getiri −%3,52, yıl başından bu yana −%2,78, son 1 yılda %11,50. Fon büyüklüğü 32,5 milyon TL, yatırımcı sayısı 294, risk değeri 6/7. Bugünkü tahmini getiri %0,60; tahmini fiyat 1,278058 TL (2 Kas 2026 15:11 itibarıyla, portföyün %96’si gün içi fiyatlarla hesaplandı).
BIST'de işlem gören ortaklık paylarına Fon portföyünde ağırlıklı olarak yer vererek sermaye kazancı elde etmektir. Bu doğrultuda, Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak BIST'de işlem gören ortaklık paylarından ve ortaklık paylarından oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan ve unvanında (TL) ibaresi bulunan borsa yatırım fonu katılma paylarından oluşacaktır. Fon'un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon portföy değerinin en az %80'i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST'te işlem gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve ihraççı payı endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri, borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı aracı kuruluş varantları ile en az %80'i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST'te işlem gören ihraççı paylarından oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır.
Son 30 günde anlık tahmin sapması: ort. 1,16 puan (13 işlem günü, son ölçüm 30 Ekim 2026). Anlık Fon Tahmini İsabet Sicili
Son güncelleme: Kaynak: TEFAS
Sık Sorulan Sorular
BV1 fonu bugün ne kadar olacak?
BV1 fonunun bugünkü tahmini fiyatı 1,278058 TL, tahmini getirisi %0,60 (2 Kas 2026 15:11 itibarıyla; portföyün %96’si gün içi fiyatlarla hesaplandı). Tahmin, fonun son açıklanan portföy ağırlıkları ile hisselerin anlık fiyatlarından üretilir; resmi fiyat seans kapanışından sonra açıklanır ve tahminden sapabilir.
BV1 anlık tahmini ne kadar isabetli?
BV1 fonunun anlık tahmini, son 30 günde resmi fiyatla karşılaştırıldığında ortalama 1,16 puan saptı (13 işlem günü, son ölçüm 30 Ekim 2026). Tüm fonların sonuçları anlık fon tahmini isabet sicili sayfasında yayımlanır.
BV1 fon fiyatı ne zaman açıklanır?
BV1 fonunun resmi birim pay fiyatı her iş günü seans kapanışından sonra kurucu tarafından hesaplanır ve TEFAS üzerinden genellikle ertesi iş günü sabahı yayımlanır; bu sayfadaki son resmi fiyat 2 Kasım 2026 tarihli. Fiyat açıklanmadan önce günün tahmini için anlık tahmin bölümüne bakabilirsiniz.
BV1 fonu bugün kaç TL?
BV1 fonunun 2 Kasım 2026 tarihli birim pay fiyatı 1,270421 TL; günlük getiri −%3,52. Fon fiyatları her iş günü kapanış sonrası açıklanır; gün içi tahmini fiyat için anlık tahmin sayfasına bakabilirsiniz.
BV1 fonu son 1 yılda ne kadar kazandırdı?
BV1 son 1 yılda %11,50, yıl başından bu yana −%2,78, son 3 ayda −%18,32 ve son 1 ayda −%17,09 getiri sağladı. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
BV1 fonunun son 1 yıldaki en yüksek ve en düşük fiyatı ne?
3 Kasım 2025 – 2 Kasım 2026 döneminde BV1 fonunun birim pay fiyatı en yüksek 1,745950 TL (31 Ağustos 2026), en düşük 1,139421 TL (3 Kasım 2025) oldu. 2 Kasım 2026 tarihli son fiyat 1,270421 TL.
BV1 fonunun risk değeri kaç?
BV1 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6. Risk değeri, fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir.
BV1 fonunun yönetim ücreti ne kadar?
BV1 fonunun yıllık yönetim ücreti %2,00; alış valörü T+1, satış valörü T+2. Ücretler fon fiyatına yansıtılır, ayrıca tahsil edilmez.
BV1 fonu neye yatırım yapıyor?
BV1 fonunun portföyü ağırlıklı olarak Hisse Senedi (%86,67), Yatırım Fonları Katılma Payları (%5,86), Ters-Repo (%3,04) varlıklarından oluşuyor. BIST'de işlem gören ortaklık paylarına Fon portföyünde ağırlıklı olarak yer vererek sermaye kazancı elde etmektir. Bu doğrultuda, Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak BIST'de işlem gören ortaklık paylarından ve ortaklık paylarından oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan ve unvanında (TL) ibaresi bulunan borsa yatırım fonu katılma paylarından oluşacaktır. Fon'un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon portföy değerinin en az %80'i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST'te işlem gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve ihraççı payı endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri, borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı aracı kuruluş varantları ile en az %80'i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST'te işlem gören ihraççı paylarından oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır.
BV1 fonunda hangi hisseler var?
Eylül 2026 portföy raporuna göre BV1 fonunun en büyük pozisyonları: AKCNS (%10,26), GLRMK (%9,34), GOZDE (%8,82), MGROS (%7,58), ASELS (%6,08). Tüm pozisyonlar ve önceki aya göre ağırlık değişimleri portföy sayfasında yer alır.
BV1 ile aynı kategorideki diğer fonlar hangileri?
BV1, Hisse Senedi Fonu kategorisinde yer alıyor. Kategorideki tüm fonların getirilerini kategori sayfasında, en iyi fonlar sıralamasını ise sıralama sayfasında karşılaştırabilirsiniz.