Yatırımcı.AI

BV1 mi VAY mi? Fon Karşılaştırması

BV1 (BV Portföy Birinci Hisse Senedi (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve VAY (Ak Portföy Değer Odaklı 100 Şirketleri Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

BV1VAY

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

BV1 mi VAY mi? Fon Karşılaştırması
MetrikBV1VAYKategori medyanı
Bugün (tahmin)%0,45%1,29%0,81
Günlük−%3,52−%2,59−%3,03
1 hafta−%4,48−%2,54−%3,00
1 ay−%17,09−%8,06−%11,63
3 ay−%18,32−%9,05−%13,94
6 ay−%16,36−%12,69−%14,98
Yıl başı−%2,78%0,09%2,54
1 yıl%11,50%0,62%4,18
3 yıl—%25,04%79,59
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır. Bugün (tahmin): portföy kapsaması en az %50 olan fonların anlık tahmini getirisi, son hesaplama 2 Kas 2026 15:01.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

BV1 ve VAY Karşılaştırması Hakkında

BV1 (BV Portföy Birinci Hisse Senedi (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve VAY (Ak Portföy Değer Odaklı 100 Şirketleri Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 1 tanesinde BV1, 10 tanesinde VAY önde. BV1, BV Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Hisse Senedi Fonu fonu; VAY ise Ak Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Hisse Senedi Fonu fonu.

Öne çıkanlar: Bugün (tahmin): VAY önde (%1,29 karşısında %0,45). Günlük: VAY önde (−%2,59 karşısında −%3,52). 1 hafta: VAY önde (−%2,54 karşısında −%4,48). 1 ay: VAY önde (−%8,06 karşısında −%17,09). 3 ay: VAY önde (−%9,05 karşısında −%18,32). 6 ay: VAY önde (−%12,69 karşısında −%16,36). Yıl başı: VAY önde (%0,09 karşısında −%2,78). 1 yıl: BV1 önde (%11,50 karşısında %0,62). Büyüklük (TL): VAY önde (34,9 milyon karşısında 32,5 milyon). Yatırımcı: VAY önde (2.705 karşısında 294). Risk: VAY önde (5 karşısında 6).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana BV1 −%2,78, VAY %0,09 getiri sağladı; son 1 yılda BV1 %11,50, VAY %0,62. Son 1 ayda BV1 −%17,09, VAY −%8,06. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla BV1 fonunun büyüklüğü 32,5 milyon TL ve 294 yatırımcısı, VAY fonunun büyüklüğü 34,9 milyon TL ve 2.705 yatırımcısı var. Büyüklükte VAY, yatırımcı sayısında VAY önde.

BV1 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, VAY fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.