Katılım Fonları
Katılım Fonu kategorisindeki 76 fon, toplam 250,4 milyar TL büyüklükle yıl başından bu yana getiriye göre sıralı.
- Fon sayısı
- 76
- 72 yatırım · 4 emeklilik
- Toplam büyüklük (TL)
- 250,4 milyar
- 661.405 yatırımcı
- Medyan getiri · YB
- %26,40
- ▲ %33,691 yıl
- En iyi fon · YB
- CPU
- ▲ %54,23Aktif Portföy Teknoloji Katılım Fonu
Katılım Fonu Kategorisindeki Fonlar
| Aktif Portföy Yönetimi A.Ş. | 3,783469 | −%1,71 | %1,55 | −%4,81 | %54,23 | %57,75 | 14.575 | 5 | |
| BV Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,598383 | −%5,16 | −%2,14 | −%10,08 | %52,33 | %53,08 | 1.712 | 6 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 2,643384 | −%2,64 | %0,61 | −%6,44 | %50,84 | %47,99 | 20.741 | 6 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 2,080792 | −%0,72 | %1,49 | %3,56 | %48,67 | %56,01 | 14.714 | 5 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,738049 | −%1,18 | −%0,87 | −%3,21 | %37,54 | %43,01 | 3.144 | 3 | |
| Ak Portföy Yönetimi A.Ş. | 0,115489 | %0,29 | %0,66 | %3,03 | %37,33 | %45,84 | 27.801 | 1 | |
| Nurol Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,985019 | %0,30 | %0,69 | %3,10 | %37,28 | %45,77 | 2.049 | 1 | |
| Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. | 3,143927 | %0,26 | %0,63 | %2,99 | %37,23 | %45,53 | 576 | 2 | |
| Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,495082 | %0,29 | %0,67 | %3,05 | %36,81 | %45,16 | 7.340 | 1 | |
| QNB Finans Portföy Yönetimi A.Ş. | 2,417952 | %0,29 | %0,67 | %3,03 | %36,65 | %44,98 | 3.166 | 1 | |
| Emaa Blue Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,479389 | %0,29 | %0,67 | %3,02 | %36,54 | %44,76 | 119 | 1 | |
| Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,644959 | %0,28 | %0,66 | %2,99 | %36,54 | %44,82 | 566 | 1 | |
| Inveo Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,435497 | %0,29 | %0,69 | %3,06 | %36,53 | — | 136 | 1 | |
| İş Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,580645 | %0,28 | %0,67 | %3,04 | %36,34 | %44,58 | 8.513 | 1 | |
| Nurol Portföy Yönetimi A.Ş. | 8,061879 | %0,26 | %0,66 | %2,98 | %36,15 | %44,35 | 1.157 | 1 | |
| Aktif Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,898772 | %0,30 | %0,69 | %3,00 | %36,12 | %44,42 | 1.012 | 1 | |
| Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,560265 | %0,28 | %0,66 | %3,00 | %36,05 | %44,31 | 1.736 | 1 | |
| Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,768872 | %0,29 | %0,99 | %3,23 | %35,93 | %43,99 | 103 | 2 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 5,192891 | %0,28 | %0,66 | %2,99 | %35,87 | %43,56 | 111.030 | 1 | |
| Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. | 0,182330 | %0,27 | %0,66 | %2,93 | %35,67 | %43,26 | 1.347 | 2 | |
| Aktif Portföy Yönetimi A.Ş. | 10,583058 | %0,28 | %0,68 | %2,80 | %34,82 | %42,73 | 1.384 | 2 | |
| Rota Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,648932 | %0,28 | %0,65 | %2,98 | %33,79 | %41,90 | 141 | 1 | |
| Deniz Portföy Yönetimi A.Ş. | 9,254728 | %0,28 | %0,72 | %3,05 | %33,51 | %41,62 | 1.412 | 1 | |
| Inveo Portföy Yönetimi A.Ş. | 5,413641 | −%0,23 | %0,07 | %1,88 | %33,30 | %38,44 | 1.568 | 3 | |
| Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. | 11,431093 | %0,27 | %0,68 | %2,95 | %33,02 | %40,82 | 7.006 | 2 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,628876 | −%1,34 | −%0,67 | −%5,96 | %32,50 | %35,87 | 2.224 | 3 | |
| Inveo Portföy Yönetimi A.Ş. | 2,452888 | %0,26 | %0,62 | %2,70 | %32,29 | %39,81 | 111 | 2 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 5,133467 | −%0,99 | −%0,44 | −%2,87 | %31,67 | %40,95 | 12.074 | 3 | |
| Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. | 2,340258 | −%0,48 | −%0,01 | −%0,09 | %31,22 | %37,91 | 1.703 | 3 | |
| İş Portföy Yönetimi A.Ş. | 0,209026 | %0,27 | %0,63 | %2,83 | %31,08 | %38,59 | 8.829 | 1 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,661610 | %0,29 | %0,50 | %1,63 | %30,10 | %37,15 | 1.077 | 2 | |
| QNB Finans Portföy Yönetimi A.Ş. | 8,777519 | −%0,84 | −%0,28 | −%1,10 | %29,58 | %38,91 | 1.911 | 4 | |
| MT Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,473648 | %0,13 | %0,28 | %2,38 | %29,20 | %36,91 | 88 | 1 | |
| Rota Portföy Yönetimi A.Ş. | 2,181123 | %0,27 | %0,63 | %2,93 | %29,14 | %36,96 | 128 | 2 | |
| Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,967801 | −%2,64 | −%1,42 | −%8,22 | %27,93 | %34,27 | 2.321 | 5 | |
| Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. | 0,018798 | −%2,17 | −%0,69 | −%5,32 | %27,56 | %30,21 | 16.477 | 5 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 5,072964 | −%0,80 | %0,74 | −%3,93 | %26,73 | %27,58 | 3.568 | 5 | |
| Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. | 0,109213 | %0,26 | %1,04 | %2,93 | %26,42 | %33,95 | 7.146 | 2 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 8,377211 | %0,25 | %0,60 | %2,73 | %26,38 | %33,69 | 3.976 | 2 | |
| QInvest Portföy Yönetimi A.Ş. | 6,059989 | %0,21 | %0,34 | −%0,17 | %25,63 | %31,51 | 239 | 3 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,375003 | −%1,16 | %0,94 | −%6,07 | %24,89 | %24,17 | 1.215 | 6 | |
| Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. | 21,397313 | −%0,60 | −%0,00 | −%3,46 | %24,87 | %29,76 | 5.351 | 3 | |
| Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. | 9,229982 | %0,28 | %0,73 | %2,99 | %21,90 | %27,34 | 1.066 | 4 | |
| Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,620330 | −%1,63 | %0,08 | −%6,40 | %21,36 | %26,19 | 92 | 4 | |
| TEB Portföy Yönetimi A.Ş. | 29,782234 | %0,21 | %0,56 | %2,71 | %20,39 | %24,60 | 1.400 | 6 | |
| Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. | 24,332647 | %0,21 | %0,54 | %2,58 | %19,26 | %23,52 | 3.403 | 6 | |
| Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. | 8,764784 | −%0,89 | %0,14 | −%3,37 | %18,45 | %25,45 | 2.542 | 3 | |
| Kare Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,643867 | −%1,70 | −%1,28 | −%3,10 | %17,98 | %21,76 | 125 | 6 | |
| Deniz Portföy Yönetimi A.Ş. | 1,255781 | −%1,83 | −%0,99 | −%4,18 | %17,00 | %23,75 | 127 | 4 | |
| QInvest Portföy Yönetimi A.Ş. | 0,227465 | %0,25 | %0,22 | %2,26 | %14,75 | %19,11 | 663 | 6 |
Diğer Kategoriler
İlgili Sayfalar
Bu Sayfa Hakkında
Katılım Fonu kategorisinde 76 fon bulunuyor; toplam büyüklük 250,4 milyar TL. Kategorideki fonların medyan getirisi son 1 ayda −%2,83, yıl başından bu yana %26,40 ve son 1 yılda %33,69. Tablo yıl başından bu yana getiriye göre sıralıdır; veriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara dayanır.
Yıl başından bu yana en iyi getiriyi sağlayan fonlar: CPU (%54,23), BTK (%52,33), KTJ (%50,84).
Yıl başından bu yana en düşük getiriyi sağlayan fonlar: FBC (−%28,77), FAK (−%19,68), KGC (−%17,84).
Sık Sorulan Sorular
Katılım Fonu kategorisinde kaç fon var?
2 Kasım 2026 itibarıyla Katılım Fonu kategorisinde 76 fon işlem görüyor. Bu fonların toplam büyüklüğü 250,4 milyar TL; fon bazında yatırımcı sayılarının toplamı 661.405 (aynı kişi birden çok fonda sayılabilir).
Katılım Fonu kategorisinde en iyi fon hangisi?
Yıl başından bu yana en yüksek getiriyi CPU (Aktif Portföy Teknoloji Katılım Fonu) sağladı: %54,23. Son 1 yılda ise en yüksek getiri CPU fonunda: %57,75. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
Katılım Fonu kategorisindeki fonların riski nedir?
Kategorideki fonların SPK risk değeri 1 ile 7 arasında değişiyor (medyan 4/7). Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir.
Katılım Fonu kategorisindeki bir fon nasıl alınır?
TEFAS’ta işlem gören fonlar banka veya aracı kurum hesabınızdan fon kodu ile alınabilir; emeklilik fonları ise BES sözleşmeniz üzerinden seçilir. Gün içi tahmini fiyat için anlık tahmin sayfasını kullanabilirsiniz.