KIA mı SPR mi? Fon Karşılaştırması
KIA (Trive Portföy Mutlak Getiri Hedefli Değişken Fon) ve SPR (BV Portföy Spor Endüstrisi Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | KIA | SPR | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%0,25 | %1,54 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%0,14 | %1,33 | −%0,69 |
| 1 ay | %1,02 | %3,35 | −%3,96 |
| 3 ay | %6,03 | −%4,34 | −%1,43 |
| 6 ay | %3,03 | %4,44 | %1,85 |
| Yıl başı | %18,77 | %3,45 | %17,97 |
| 1 yıl | %26,26 | %1,86 | %23,69 |
| 3 yıl | %148,84 | %8,17 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
KIA ve SPR Karşılaştırması Hakkında
KIA (Trive Portföy Mutlak Getiri Hedefli Değişken Fon) ve SPR (BV Portföy Spor Endüstrisi Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 6 tanesinde KIA, 5 tanesinde SPR önde. KIA, Trive Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; SPR ise BV Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: SPR önde (%1,54 karşısında −%0,25). 1 hafta: SPR önde (%1,33 karşısında −%0,14). 1 ay: SPR önde (%3,35 karşısında %1,02). 3 ay: KIA önde (%6,03 karşısında −%4,34). 6 ay: SPR önde (%4,44 karşısında %3,03). Yıl başı: KIA önde (%18,77 karşısında %3,45). 1 yıl: KIA önde (%26,26 karşısında %1,86). 3 yıl: KIA önde (%148,84 karşısında %8,17). Büyüklük (TL): KIA önde (3,3 milyon karşısında 3 milyon). Yatırımcı: KIA önde (280 karşısında 131). Risk: SPR önde (5 karşısında 6).
Sık Sorulan Sorular
KIA mı SPR mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana KIA %18,77, SPR %3,45 getiri sağladı; son 1 yılda KIA %26,26, SPR %1,86. Son 1 ayda KIA %1,02, SPR %3,35. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
KIA ve SPR hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla KIA fonunun büyüklüğü 3,3 milyon TL ve 280 yatırımcısı, SPR fonunun büyüklüğü 3 milyon TL ve 131 yatırımcısı var. Büyüklükte KIA, yatırımcı sayısında KIA önde.
KIA ve SPR fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
KIA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, SPR fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.