Yatırımcı.AI

FD1 mi KIA mı? Fon Karşılaştırması

FD1 (One Portföy Birinci Değişken Fon) ve KIA (Trive Portföy Mutlak Getiri Hedefli Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

FD1KIA

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

FD1 mi KIA mı? Fon Karşılaştırması
MetrikFD1KIAKategori medyanı
Günlük−%0,06−%0,25−%1,41
1 hafta−%0,86−%0,14−%0,69
1 ay−%1,31%1,02−%3,96
3 ay−%4,60%6,03−%1,43
6 ay%1,81%3,03%1,85
Yıl başı%15,21%18,77%17,97
1 yıl%16,14%26,26%23,69
3 yıl%24,15%148,84%149,99
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

FD1 ve KIA Karşılaştırması Hakkında

FD1 (One Portföy Birinci Değişken Fon) ve KIA (Trive Portföy Mutlak Getiri Hedefli Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 3 tanesinde FD1, 8 tanesinde KIA önde. FD1, Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; KIA ise Trive Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: FD1 önde (−%0,06 karşısında −%0,25). 1 hafta: KIA önde (−%0,14 karşısında −%0,86). 1 ay: KIA önde (%1,02 karşısında −%1,31). 3 ay: KIA önde (%6,03 karşısında −%4,60). 6 ay: KIA önde (%3,03 karşısında %1,81). Yıl başı: KIA önde (%18,77 karşısında %15,21). 1 yıl: KIA önde (%26,26 karşısında %16,14). 3 yıl: KIA önde (%148,84 karşısında %24,15). Büyüklük (TL): FD1 önde (5 milyon karşısında 3,3 milyon). Yatırımcı: KIA önde (280 karşısında 98). Risk: FD1 önde (4 karşısında 6).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana FD1 %15,21, KIA %18,77 getiri sağladı; son 1 yılda FD1 %16,14, KIA %26,26. Son 1 ayda FD1 −%1,31, KIA %1,02. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla FD1 fonunun büyüklüğü 5 milyon TL ve 98 yatırımcısı, KIA fonunun büyüklüğü 3,3 milyon TL ve 280 yatırımcısı var. Büyüklükte FD1, yatırımcı sayısında KIA önde.

FD1 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 4, KIA fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.