Yatırımcı.AI

RGD mi SPR mi? Fon Karşılaştırması

RGD (Re-Pie Portföy Agresif Değişken Fon) ve SPR (BV Portföy Spor Endüstrisi Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

RGDSPR

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

RGD mi SPR mi? Fon Karşılaştırması
MetrikRGDSPRKategori medyanı
Günlük−%2,85%1,54−%1,41
1 hafta−%2,92%1,33−%0,69
1 ay−%7,80%3,35−%3,96
3 ay−%6,01−%4,34−%1,43
6 ay%0,82%4,44%1,85
Yıl başı%3,03%3,45%17,97
1 yıl—%1,86%23,69
3 yıl—%8,17%149,99
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

RGD ve SPR Karşılaştırması Hakkında

RGD (Re-Pie Portföy Agresif Değişken Fon) ve SPR (BV Portföy Spor Endüstrisi Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 0 tanesinde RGD, 8 tanesinde SPR önde. RGD, Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; SPR ise BV Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: SPR önde (%1,54 karşısında −%2,85). 1 hafta: SPR önde (%1,33 karşısında −%2,92). 1 ay: SPR önde (%3,35 karşısında −%7,80). 3 ay: SPR önde (−%4,34 karşısında −%6,01). 6 ay: SPR önde (%4,44 karşısında %0,82). Yıl başı: SPR önde (%3,45 karşısında %3,03). Büyüklük (TL): SPR önde (3 milyon karşısında 1,3 milyon). Yatırımcı: SPR önde (131 karşısında 84).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana RGD %3,03, SPR %3,45 getiri sağladı; son 1 yılda RGD —, SPR %1,86. Son 1 ayda RGD −%7,80, SPR %3,35. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla RGD fonunun büyüklüğü 1,3 milyon TL ve 84 yatırımcısı, SPR fonunun büyüklüğü 3 milyon TL ve 131 yatırımcısı var. Büyüklükte SPR, yatırımcı sayısında SPR önde.

RGD fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, SPR fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.