Yatırımcı.AI

FD1 mi HVU mu? Fon Karşılaştırması

FD1 (One Portföy Birinci Değişken Fon) ve HVU (Allbatross Portföy Birinci Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

FD1HVU

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

FD1 mi HVU mu? Fon Karşılaştırması
MetrikFD1HVUKategori medyanı
Bugün (tahmin)—%0,57%0,74
Günlük−%0,06−%1,42−%1,41
1 hafta−%0,86−%1,25−%0,69
1 ay−%1,31−%9,02−%3,96
3 ay−%4,60−%9,58−%1,43
6 ay%1,81−%5,62%1,85
Yıl başı%15,21%6,06%17,97
1 yıl%16,14%10,27%23,69
3 yıl%24,15%100,73%149,99
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır. Bugün (tahmin): portföy kapsaması en az %50 olan fonların anlık tahmini getirisi, son hesaplama 2 Kas 2026 14:51.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

FD1 ve HVU Karşılaştırması Hakkında

FD1 (One Portföy Birinci Değişken Fon) ve HVU (Allbatross Portföy Birinci Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 7 tanesinde FD1, 3 tanesinde HVU önde. FD1, Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; HVU ise Allbatross Portföy Yönetimi Anonim Şirketi tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: FD1 önde (−%0,06 karşısında −%1,42). 1 hafta: FD1 önde (−%0,86 karşısında −%1,25). 1 ay: FD1 önde (−%1,31 karşısında −%9,02). 3 ay: FD1 önde (−%4,60 karşısında −%9,58). 6 ay: FD1 önde (%1,81 karşısında −%5,62). Yıl başı: FD1 önde (%15,21 karşısında %6,06). 1 yıl: FD1 önde (%16,14 karşısında %10,27). 3 yıl: HVU önde (%100,73 karşısında %24,15). Büyüklük (TL): HVU önde (6,2 milyon karşısında 5 milyon). Yatırımcı: HVU önde (635 karşısında 98).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana FD1 %15,21, HVU %6,06 getiri sağladı; son 1 yılda FD1 %16,14, HVU %10,27. Son 1 ayda FD1 −%1,31, HVU −%9,02. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla FD1 fonunun büyüklüğü 5 milyon TL ve 98 yatırımcısı, HVU fonunun büyüklüğü 6,2 milyon TL ve 635 yatırımcısı var. Büyüklükte HVU, yatırımcı sayısında HVU önde.

FD1 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 4, HVU fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.