CPU mu NSP mi? Fon Karşılaştırması
CPU (Aktif Portföy Teknoloji Katılım Fonu) ve NSP (Nurol Portföy Para Piyasası Katılım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | CPU | NSP | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%1,71 | %0,30 | −%0,18 |
| 1 hafta | %1,55 | %0,69 | %0,13 |
| 1 ay | −%4,81 | %3,10 | −%0,64 |
| 3 ay | %3,82 | %9,66 | %3,73 |
| 6 ay | %19,71 | %21,40 | %9,17 |
| Yıl başı | %54,23 | %37,28 | %26,58 |
| 1 yıl | %57,75 | %45,77 | %30,98 |
| 3 yıl | %56,53 | — | %166,05 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
CPU ve NSP Karşılaştırması Hakkında
CPU (Aktif Portföy Teknoloji Katılım Fonu) ve NSP (Nurol Portföy Para Piyasası Katılım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 5 tanesinde CPU, 5 tanesinde NSP önde. CPU, Aktif Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu; NSP ise Nurol Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: NSP önde (%0,30 karşısında −%1,71). 1 hafta: CPU önde (%1,55 karşısında %0,69). 1 ay: NSP önde (%3,10 karşısında −%4,81). 3 ay: NSP önde (%9,66 karşısında %3,82). 6 ay: NSP önde (%21,40 karşısında %19,71). Yıl başı: CPU önde (%54,23 karşısında %37,28). 1 yıl: CPU önde (%57,75 karşısında %45,77). Büyüklük (TL): CPU önde (866 milyon karşısında 791,5 milyon). Yatırımcı: CPU önde (14.575 karşısında 2.049). Risk: NSP önde (1 karşısında 5).
Sık Sorulan Sorular
CPU mı NSP mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana CPU %54,23, NSP %37,28 getiri sağladı; son 1 yılda CPU %57,75, NSP %45,77. Son 1 ayda CPU −%4,81, NSP %3,10. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
CPU ve NSP hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla CPU fonunun büyüklüğü 866 milyon TL ve 14.575 yatırımcısı, NSP fonunun büyüklüğü 791,5 milyon TL ve 2.049 yatırımcısı var. Büyüklükte CPU, yatırımcı sayısında CPU önde.
CPU ve NSP fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
CPU fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, NSP fonunun 1. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.