Yatırımcı.AI

MMCAS vs TAVHL Karşılaştırması

MMCAS ve TAVHL hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

MMCASTAVHL
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

MMCAS vs TAVHL Karşılaştırması
MetrikMMCASTAVHLSektör medyanı
Son fiyat (TL)8,88261,2519,25
Günlük değişim−%0,78%4,50−%0,21
Piyasa değeri118,4 milyon TL94,9 milyar TL5,6 milyar TL
F/K—10,809,23
PD/DD9,080,940,79
Temettü verimi—%0,65%0,65
Özsermaye kârlılığı−%21,56%9,56%3,86
Fiili dolaşım oranı%89,27%49,11%29,69
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

MMCAS ve TAVHL Karşılaştırması Hakkında

MMCAS (MMC San. ve Tic. Yat.) ve TAVHL (Tav Havalimanlari) hisselerinin 2 Kas 2026 14:00 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 8 metrikten 2 tanesinde MMCAS, 6 tanesinde TAVHL önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: TAVHL önde (%4,50 karşısında −%0,78). Piyasa değeri: TAVHL önde (94,9 milyar TL karşısında 118,4 milyon TL). PD/DD: TAVHL önde (0,94 karşısında 9,08). Net kâr marjı (yıllık): TAVHL önde (%8,49 karşısında −%0,11). Aktif kârlılığı: TAVHL önde (%3,05 karşısında −%9,99). Özsermaye kârlılığı: TAVHL önde (%9,56 karşısında −%21,56). Cari oran: MMCAS önde (3,03 karşısında 1,26). Kaldıraç oranı: MMCAS önde (31,20 karşısında 67,49).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (— karşısında 10,80); PD/DD oranına göre TAVHL daha düşük çarpanla işlem görüyor (9,08 karşısında 0,94).

Yıllık net kâr marjı MMCAS için −%0,11, TAVHL için %8,49; özsermaye kârlılığı MMCAS için −%21,56, TAVHL için %9,56.

Kaldıraç oranı MMCAS için 31,20, TAVHL için 67,49; net borç/FAVÖK MMCAS için —, TAVHL için 2,73. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.