Yatırımcı.AI

RYSAS vs TAVHL Karşılaştırması

RYSAS ve TAVHL hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

RYSASTAVHL
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

RYSAS vs TAVHL Karşılaştırması
MetrikRYSASTAVHLSektör medyanı
Son fiyat (TL)25,22251,5018,43
Günlük değişim%1,86%0,60−%3,50
Piyasa değeri50,4 milyar TL91,4 milyar TL5,6 milyar TL
F/K15,0110,809,32
PD/DD1,720,940,84
Temettü verimi—%0,65%0,65
Özsermaye kârlılığı%13,35%9,56%3,86
Fiili dolaşım oranı%30,59%49,11%29,69
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

RYSAS ve TAVHL Karşılaştırması Hakkında

RYSAS (Reysas Lojistik) ve TAVHL (Tav Havalimanlari) hisselerinin 2 Kas 2026 11:49 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 16 metrikten 9 tanesinde RYSAS, 7 tanesinde TAVHL önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: RYSAS önde (%1,86 karşısında %0,60). Piyasa değeri: TAVHL önde (91,4 milyar TL karşısında 50,4 milyar TL). F/K: TAVHL önde (10,80 karşısında 15,01). PD/DD: TAVHL önde (0,94 karşısında 1,72). FD/FAVÖK: TAVHL önde (5,63 karşısında 10,91). FD/Satışlar: TAVHL önde (2,27 karşısında 7,63). Brüt kâr marjı: TAVHL önde (%38,23 karşısında %33,54). FAVÖK marjı (yıllık): RYSAS önde (%39,34 karşısında %31,78).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre TAVHL daha ucuz (15,01 karşısında 10,80); PD/DD oranına göre TAVHL daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,72 karşısında 0,94).

Yıllık net kâr marjı RYSAS için %26,30, TAVHL için %8,49; özsermaye kârlılığı RYSAS için %13,35, TAVHL için %9,56.

Kaldıraç oranı RYSAS için 32,47, TAVHL için 67,49; net borç/FAVÖK RYSAS için 0,85, TAVHL için 2,73. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.