Yatırımcı.AI

ENJSA vs HUNER Karşılaştırması

ENJSA ve HUNER hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

ENJSAHUNER
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ENJSA vs HUNER Karşılaştırması
MetrikENJSAHUNERSektör medyanı
Son fiyat (TL)110,903,6614,21
Günlük değişim%5,12−%3,43−%1,86
Piyasa değeri131 milyar TL3,7 milyar TL8,1 milyar TL
F/K18,21—9,44
PD/DD1,140,740,71
Temettü verimi%4,15—%2,30
Özsermaye kârlılığı%6,89−%6,98%3,69
Fiili dolaşım oranı%19,98%69,18%24,60
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

ENJSA ve HUNER Karşılaştırması Hakkında

ENJSA (Enerjisa Enerji) ve HUNER (Hun Yenilenebilir Enerji) hisselerinin 2 Kas 2026 13:52 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 11 tanesinde ENJSA, 4 tanesinde HUNER önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENJSA önde (%5,12 karşısında −%3,43). Piyasa değeri: ENJSA önde (131 milyar TL karşısında 3,7 milyar TL). PD/DD: HUNER önde (0,74 karşısında 1,14). FD/FAVÖK: ENJSA önde (4,60 karşısında 11,57). FD/Satışlar: ENJSA önde (1,76 karşısında 14,75). Brüt kâr marjı: ENJSA önde (%31,31 karşısında %8,44). FAVÖK marjı (yıllık): HUNER önde (%55,77 karşısında %19,92). Net kâr marjı (yıllık): ENJSA önde (%3,05 karşısında −%38,27).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (18,21 karşısında —); PD/DD oranına göre HUNER daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,14 karşısında 0,74).

Yıllık net kâr marjı ENJSA için %3,05, HUNER için −%38,27; özsermaye kârlılığı ENJSA için %6,89, HUNER için −%6,98.

Kaldıraç oranı ENJSA için 60,67, HUNER için 48,05; net borç/FAVÖK ENJSA için 1,81, HUNER için 4,23. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.