Yatırımcı.AI

ENERY vs HUNER Karşılaştırması

ENERY ve HUNER hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

ENERYHUNER
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ENERY vs HUNER Karşılaştırması
MetrikENERYHUNERSektör medyanı
Son fiyat (TL)13,483,6614,21
Günlük değişim%0,90−%3,43−%1,73
Piyasa değeri121,3 milyar TL3,7 milyar TL8,3 milyar TL
F/K21,36—9,44
PD/DD1,840,740,71
Temettü verimi%0,19—%2,30
Özsermaye kârlılığı%9,91−%6,98%3,69
Fiili dolaşım oranı%20,61%69,18%24,60
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

ENERY ve HUNER Karşılaştırması Hakkında

ENERY (Enerya Enerji) ve HUNER (Hun Yenilenebilir Enerji) hisselerinin 2 Kas 2026 14:52 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 12 tanesinde ENERY, 3 tanesinde HUNER önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENERY önde (%0,90 karşısında −%3,43). Piyasa değeri: ENERY önde (121,3 milyar TL karşısında 3,7 milyar TL). PD/DD: HUNER önde (0,74 karşısında 1,84). FD/FAVÖK: HUNER önde (11,57 karşısında 16,23). FD/Satışlar: ENERY önde (4,20 karşısında 14,75). Brüt kâr marjı: ENERY önde (%15,02 karşısında %8,44). FAVÖK marjı (yıllık): HUNER önde (%55,77 karşısında %18,96). Net kâr marjı (yıllık): ENERY önde (%15,03 karşısında −%38,27).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (21,36 karşısında —); PD/DD oranına göre HUNER daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,84 karşısında 0,74).

Yıllık net kâr marjı ENERY için %15,03, HUNER için −%38,27; özsermaye kârlılığı ENERY için %9,91, HUNER için −%6,98.

Kaldıraç oranı ENERY için 34,03, HUNER için 48,05; net borç/FAVÖK ENERY için −0,70, HUNER için 4,23. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.