CVKMD vs GLRMK Karşılaştırması
CVKMD ve GLRMK hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | CVKMD | GLRMK | Sektör medyanı |
|---|---|---|---|
| Son fiyat (TL) | 11,16 | 103,50 | 12,08 |
| Günlük değişim | %0,09 | %0,39 | −%1,65 |
| Piyasa değeri | 42,2 milyar TL | 33,4 milyar TL | 4,3 milyar TL |
| F/K | 27,63 | 8,56 | 27,67 |
| PD/DD | 2,81 | 1,17 | 0,70 |
| Özsermaye kârlılığı | %11,70 | %17,35 | %0,58 |
| Fiili dolaşım oranı | %28,33 | %24,96 | %26,66 |
Popüler Karşılaştırmalar
İlgili Sayfalar
CVKMD ve GLRMK Karşılaştırması Hakkında
CVKMD (CVK Maden) ve GLRMK (Gulermak Agir Sanayi) hisselerinin 2 Kas 2026 14:48 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 16 metrikten 6 tanesinde CVKMD, 10 tanesinde GLRMK önde.
Öne çıkanlar: Günlük değişim: GLRMK önde (%0,39 karşısında %0,09). Piyasa değeri: CVKMD önde (42,2 milyar TL karşısında 33,4 milyar TL). F/K: GLRMK önde (8,56 karşısında 27,63). PD/DD: GLRMK önde (1,17 karşısında 2,81). FD/FAVÖK: GLRMK önde (5,61 karşısında 17,13). FD/Satışlar: GLRMK önde (1,50 karşısında 7,82). Brüt kâr marjı: CVKMD önde (%43,04 karşısında %13,29). FAVÖK marjı (yıllık): CVKMD önde (%44,32 karşısında %12,63).
Sık Sorulan Sorular
CVKMD mı GLRMK mi daha ucuz?
F/K oranına göre GLRMK daha ucuz (27,63 karşısında 8,56); PD/DD oranına göre GLRMK daha düşük çarpanla işlem görüyor (2,81 karşısında 1,17).
CVKMD ve GLRMK hangisi daha kârlı?
Yıllık net kâr marjı CVKMD için %26,58, GLRMK için %8,37; özsermaye kârlılığı CVKMD için %11,70, GLRMK için %17,35.
CVKMD ve GLRMK hangisi daha borçlu?
Kaldıraç oranı CVKMD için 52,16, GLRMK için 64,52; net borç/FAVÖK CVKMD için 0,58, GLRMK için −0,07. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.
Karşılaştırma verileri nereden geliyor?
Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.