Yatırımcı.AI

CIMSA vs GLRMK Karşılaştırması

CIMSA ve GLRMK hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

CIMSAGLRMK
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

CIMSA vs GLRMK Karşılaştırması
MetrikCIMSAGLRMKSektör medyanı
Son fiyat (TL)39,60103,2011,75
Günlük değişim%1,64%0,10−%1,92
Piyasa değeri37,4 milyar TL33,3 milyar TL4,3 milyar TL
F/K7,828,5627,67
PD/DD0,901,170,70
Temettü verimi%1,50—%2,07
Özsermaye kârlılığı%11,48%17,35%0,58
Fiili dolaşım oranı%36,09%24,96%26,66
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

CIMSA ve GLRMK Karşılaştırması Hakkında

CIMSA (Cimsa) ve GLRMK (Gulermak Agir Sanayi) hisselerinin 2 Kas 2026 13:48 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 8 tanesinde CIMSA, 7 tanesinde GLRMK önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: CIMSA önde (%1,64 karşısında %0,10). Piyasa değeri: CIMSA önde (37,4 milyar TL karşısında 33,3 milyar TL). F/K: CIMSA önde (7,82 karşısında 8,56). PD/DD: CIMSA önde (0,90 karşısında 1,17). FD/FAVÖK: GLRMK önde (5,61 karşısında 7,68). Brüt kâr marjı: CIMSA önde (%18,77 karşısında %13,29). FAVÖK marjı (yıllık): CIMSA önde (%18,39 karşısında %12,63). Net kâr marjı (yıllık): CIMSA önde (%10,52 karşısında %8,37).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre CIMSA daha ucuz (7,82 karşısında 8,56); PD/DD oranına göre CIMSA daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,90 karşısında 1,17).

Yıllık net kâr marjı CIMSA için %10,52, GLRMK için %8,37; özsermaye kârlılığı CIMSA için %11,48, GLRMK için %17,35.

Kaldıraç oranı CIMSA için 51,68, GLRMK için 64,52; net borç/FAVÖK CIMSA için 3,14, GLRMK için −0,07. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.