Yatırımcı.AI

CGCAM vs CVKMD Karşılaştırması

CGCAM ve CVKMD hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

CGCAMCVKMD
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

CGCAM vs CVKMD Karşılaştırması
MetrikCGCAMCVKMDSektör medyanı
Son fiyat (TL)14,5311,0612,12
Günlük değişim−%5,65−%0,81−%0,81
Piyasa değeri2,4 milyar TL41,8 milyar TL4,3 milyar TL
F/K47,4327,6327,67
PD/DD0,482,810,70
Özsermaye kârlılığı%0,98%11,70%0,58
Fiili dolaşım oranı%25,38%28,33%26,66
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

CGCAM ve CVKMD Karşılaştırması Hakkında

CGCAM (Cagdas Cam) ve CVKMD (CVK Maden) hisselerinin 2 Kas 2026 15:43 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 16 metrikten 8 tanesinde CGCAM, 8 tanesinde CVKMD önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: CVKMD önde (−%0,81 karşısında −%5,65). Piyasa değeri: CVKMD önde (41,8 milyar TL karşısında 2,4 milyar TL). F/K: CVKMD önde (27,63 karşısında 47,43). PD/DD: CGCAM önde (0,48 karşısında 2,81). FD/FAVÖK: CGCAM önde (17,07 karşısında 17,13). FD/Satışlar: CGCAM önde (1,14 karşısında 7,82). Brüt kâr marjı: CVKMD önde (%43,04 karşısında %10,17). FAVÖK marjı (yıllık): CVKMD önde (%44,32 karşısında %6,62).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre CVKMD daha ucuz (47,43 karşısında 27,63); PD/DD oranına göre CGCAM daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,48 karşısında 2,81).

Yıllık net kâr marjı CGCAM için %2,58, CVKMD için %26,58; özsermaye kârlılığı CGCAM için %0,98, CVKMD için %11,70.

Kaldıraç oranı CGCAM için 23,99, CVKMD için 52,16; net borç/FAVÖK CGCAM için −2,34, CVKMD için 0,58. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.