Yatırımcı.AI

CGCAM vs CIMSA Karşılaştırması

CGCAM ve CIMSA hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

CGCAMCIMSA
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

CGCAM vs CIMSA Karşılaştırması
MetrikCGCAMCIMSASektör medyanı
Son fiyat (TL)14,7339,5612,15
Günlük değişim−%4,35%1,54−%0,73
Piyasa değeri2,5 milyar TL37,4 milyar TL4,3 milyar TL
F/K47,437,8227,67
PD/DD0,480,900,70
Temettü verimi—%1,50%2,07
Özsermaye kârlılığı%0,98%11,48%0,58
Fiili dolaşım oranı%25,38%36,09%26,66
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

CGCAM ve CIMSA Karşılaştırması Hakkında

CGCAM (Cagdas Cam) ve CIMSA (Cimsa) hisselerinin 2 Kas 2026 16:33 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 16 metrikten 7 tanesinde CGCAM, 9 tanesinde CIMSA önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: CIMSA önde (%1,54 karşısında −%4,35). Piyasa değeri: CIMSA önde (37,4 milyar TL karşısında 2,5 milyar TL). F/K: CIMSA önde (7,82 karşısında 47,43). PD/DD: CGCAM önde (0,48 karşısında 0,90). FD/FAVÖK: CIMSA önde (7,68 karşısında 17,07). FD/Satışlar: CGCAM önde (1,14 karşısında 1,50). Brüt kâr marjı: CIMSA önde (%18,77 karşısında %10,17). FAVÖK marjı (yıllık): CIMSA önde (%18,39 karşısında %6,62).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre CIMSA daha ucuz (47,43 karşısında 7,82); PD/DD oranına göre CGCAM daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,48 karşısında 0,90).

Yıllık net kâr marjı CGCAM için %2,58, CIMSA için %10,52; özsermaye kârlılığı CGCAM için %0,98, CIMSA için %11,48.

Kaldıraç oranı CGCAM için 23,99, CIMSA için 51,68; net borç/FAVÖK CGCAM için −2,34, CIMSA için 3,14. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.