Yatırımcı.AI

BESTE vs ENJSA Karşılaştırması

BESTE ve ENJSA hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

BESTEENJSA
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

BESTE vs ENJSA Karşılaştırması
MetrikBESTEENJSASektör medyanı
Son fiyat (TL)15,06110,2014,28
Günlük değişim−%9,17%4,45−%1,18
Piyasa değeri2,8 milyar TL130,2 milyar TL8,2 milyar TL
F/K9,6618,219,44
PD/DD0,591,140,71
Temettü verimi—%4,15%2,30
Özsermaye kârlılığı%7,23%6,89%3,69
Fiili dolaşım oranı%28,99%19,98%24,60
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

BESTE ve ENJSA Karşılaştırması Hakkında

BESTE (Best Brands Enerji) ve ENJSA (Enerjisa Enerji) hisselerinin 2 Kas 2026 14:38 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 10 tanesinde BESTE, 5 tanesinde ENJSA önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENJSA önde (%4,45 karşısında −%9,17). Piyasa değeri: ENJSA önde (130,2 milyar TL karşısında 2,8 milyar TL). F/K: BESTE önde (9,66 karşısında 18,21). PD/DD: BESTE önde (0,59 karşısında 1,14). FD/FAVÖK: ENJSA önde (4,60 karşısında 16,60). FD/Satışlar: ENJSA önde (1,76 karşısında 10,52). Brüt kâr marjı: ENJSA önde (%31,31 karşısında %13,00). FAVÖK marjı (yıllık): BESTE önde (%45,82 karşısında %19,92).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre BESTE daha ucuz (9,66 karşısında 18,21); PD/DD oranına göre BESTE daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,59 karşısında 1,14).

Yıllık net kâr marjı BESTE için %75,82, ENJSA için %3,05; özsermaye kârlılığı BESTE için %7,23, ENJSA için %6,89.

Kaldıraç oranı BESTE için 20,41, ENJSA için 60,67; net borç/FAVÖK BESTE için 1,46, ENJSA için 1,81. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.