Yatırımcı.AI

BESTE vs ENERY Karşılaştırması

BESTE ve ENERY hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

BESTEENERY
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

BESTE vs ENERY Karşılaştırması
MetrikBESTEENERYSektör medyanı
Son fiyat (TL)14,9313,5114,22
Günlük değişim−%9,95%1,12−%1,23
Piyasa değeri2,8 milyar TL121,6 milyar TL8,2 milyar TL
F/K9,6621,369,44
PD/DD0,591,840,71
Temettü verimi—%0,19%2,30
Özsermaye kârlılığı%7,23%9,91%3,69
Fiili dolaşım oranı%28,99%20,61%24,60
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

BESTE ve ENERY Karşılaştırması Hakkında

BESTE (Best Brands Enerji) ve ENERY (Enerya Enerji) hisselerinin 2 Kas 2026 15:35 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 7 tanesinde BESTE, 8 tanesinde ENERY önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENERY önde (%1,12 karşısında −%9,95). Piyasa değeri: ENERY önde (121,6 milyar TL karşısında 2,8 milyar TL). F/K: BESTE önde (9,66 karşısında 21,36). PD/DD: BESTE önde (0,59 karşısında 1,84). FD/FAVÖK: ENERY önde (16,23 karşısında 16,60). FD/Satışlar: ENERY önde (4,20 karşısında 10,52). Brüt kâr marjı: ENERY önde (%15,02 karşısında %13,00). FAVÖK marjı (yıllık): BESTE önde (%45,82 karşısında %18,96).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre BESTE daha ucuz (9,66 karşısında 21,36); PD/DD oranına göre BESTE daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,59 karşısında 1,84).

Yıllık net kâr marjı BESTE için %75,82, ENERY için %15,03; özsermaye kârlılığı BESTE için %7,23, ENERY için %9,91.

Kaldıraç oranı BESTE için 20,41, ENERY için 34,03; net borç/FAVÖK BESTE için 1,46, ENERY için −0,70. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.