Yüksek Özsermaye Kârlılığı (ROE)
Özsermaye kârlılığına göre azalan sırada.
- Kriteri karşılayan
- 332
- Bugün ilk sırada
- BORLS
- %4.481,90
- Medyan Özsermaye kârlılığı
- %9,87
- Toplam piyasa değeri
- 11,8 trilyon TL
Tarama Sonuçları
| 1. | 1,78 | %5,33 | 1,2 mlr | %4.481,90 | — | −0,93 |
| 2. | 9,69 | −%7,71 | 407 mn | %1.140,47 | — | −1,61 |
| 3. | 10,11 | −%4,17 | 2 mlr | %949,64 | — | −1,26 |
| 4. | 0,86 | −%4,44 | 516 mn | %533,99 | — | −1,04 |
| 5. | 172,80 | −%10,00 | 5,2 mlr | %191,70 | 1,24 | 1,22 |
| 6. | 123,00 | −%6,68 | 9,8 mlr | %138,25 | 13,22 | 10,72 |
| 7. | 3,33 | −%9,76 | 23,3 mlr | %132,40 | 0,90 | 0,75 |
| 8. | 69,40 | −%4,93 | 4,6 mlr | %119,69 | 1,61 | 1,57 |
| 9. | 31,46 | −%2,05 | 574,3 mn | %111,90 | 2,85 | 2,25 |
| 10. | 10,64 | %0,00 | 7,4 mlr | %107,06 | 0,11 | 0,08 |
| 11. | 56,45 | −%6,46 | 3,7 mlr | %68,61 | — | −23,87 |
| 12. | 198,50 | −%0,50 | 35,7 mlr | %63,86 | 4,47 | 2,39 |
| 13. | 11,70 | −%2,50 | 10,1 mlr | %58,28 | 2,92 | 1,40 |
| 14. | 19,67 | −%7,57 | 16,3 mlr | %57,14 | 7,00 | 3,21 |
| 15. | 15,05 | %4,88 | 3 mlr | %57,00 | 2,00 | 0,99 |
| 16. | 87,20 | −%0,85 | 37,5 mlr | %53,71 | 4,81 | 2,42 |
| 17. | 0,85 | −%5,56 | 850 mn | %52,13 | 0,98 | 0,38 |
| 18. | 7,25 | %0,00 | 3,6 mlr | %48,74 | 1,77 | 0,86 |
| 19. | 10,53 | %4,15 | 2,2 mlr | %48,69 | 1,20 | 0,45 |
| 20. | 22,90 | −%5,53 | 2,3 mlr | %47,81 | 8,75 | 4,70 |
| 21. | 3,16 | −%3,95 | 63,2 mlr | %47,43 | 2,78 | 1,11 |
| 22. | 49,30 | −%2,47 | 1,2 mlr | %46,90 | 4,67 | 2,22 |
| 23. | 21,02 | −%4,97 | 13,9 mlr | %46,30 | 8,87 | 4,11 |
| 24. | 1.138,00 | −%0,44 | 27,7 mlr | %46,07 | 8,09 | 3,96 |
| 25. | 15,60 | −%0,51 | 30,4 mlr | %45,61 | 4,78 | 1,84 |
| 26. | 19,72 | −%4,64 | 7,8 mlr | %45,48 | 2,78 | 1,07 |
| 27. | 204,30 | −%4,26 | 19,2 mlr | %45,25 | 8,57 | 3,12 |
| 28. | 3,16 | −%7,60 | 2,2 mlr | %43,21 | 1,28 | 0,53 |
| 29. | 5,15 | −%9,01 | 3 mlr | %43,04 | 2,43 | 0,71 |
| 30. | 1,53 | −%9,47 | 3,1 mlr | %42,22 | 0,96 | 0,32 |
| 31. | 25,40 | −%5,93 | 3 mlr | %41,53 | 6,72 | 2,28 |
| 32. | 0,54 | −%10,00 | 1 mlr | %41,23 | 0,82 | 0,28 |
| 33. | 9,40 | −%9,96 | 3,1 mlr | %40,59 | 1,26 | 0,42 |
| 34. | 21,82 | −%1,62 | 43,6 mlr | %40,45 | 2,77 | 1,02 |
| 35. | 1,46 | −%2,67 | 1,6 mlr | %40,00 | 1,79 | 0,65 |
| 36. | 84,95 | −%9,96 | 28,3 mlr | %37,86 | 6,44 | 2,12 |
| 37. | 1,59 | −%5,36 | 2,6 mlr | %37,56 | 2,51 | 0,84 |
| 38. | 23,04 | −%9,22 | 15,5 mlr | %37,22 | 13,95 | 4,09 |
| 39. | 6,97 | −%2,52 | 3,8 mlr | %37,10 | 1,60 | 0,47 |
| 40. | 44,38 | −%8,04 | 1,3 mlr | %36,87 | 11,39 | 3,31 |
| 41. | 76,80 | %0,00 | 1,9 mlr | %36,46 | 0,84 | 0,22 |
| 42. | 98,65 | −%6,49 | 16,8 mlr | %36,19 | 6,71 | 2,14 |
| 43. | 84,25 | −%4,80 | 10,3 mlr | %35,37 | 46,48 | 13,46 |
| 44. | 55,10 | −%3,33 | 18,7 mlr | %34,79 | 15,67 | 5,45 |
| 45. | 104,90 | −%1,04 | 27,7 mlr | %33,44 | 11,39 | 3,13 |
| 46. | 87,80 | −%4,93 | 14,3 mlr | %32,90 | 4,69 | 1,36 |
| 47. | 81,75 | −%6,78 | 11,2 mlr | %32,13 | 10,12 | 3,00 |
| 48. | 234,90 | −%2,73 | 24 mlr | %31,92 | 6,74 | 1,77 |
| 49. | 151,10 | −%4,91 | 150,8 mlr | %30,65 | 14,16 | 3,62 |
| 50. | 12,88 | −%4,59 | 1,3 mlr | %30,37 | 4,35 | 1,09 |
Diğer Taramalar
Yüksek Özsermaye Kârlılığı (ROE) Hakkında
2 Kas 2026 10:55 itibarıyla 332 hisse "Özsermaye kârlılığına göre azalan sırada" kriterini karşılıyor. İlk sırada BORLS (%4.481,90), ardından VKING (%1.140,47) ve TKNSA (%949,64) geliyor. Listedeki hisselerin medyan Özsermaye kârlılığı değeri %9,87, toplam piyasa değeri 11,8 trilyon TL.
Yıllıklandırılmış net kârın özkaynaklara oranı en yüksek olan hisseler. Yüksek ROE, şirketin ortakların sermayesini verimli kullandığına işaret eder; yüksek kaldıraç da ROE’yi şişirebilir.
Sık Sorulan Sorular
Yüksek Özsermaye Kârlılığı (ROE) listesinde ilk sırada hangi hisse var?
2 Kas 2026 10:55 itibarıyla ilk sırada BORLS (Borlease Otomotiv) yer alıyor; Özsermaye kârlılığı değeri %4.481,90. İlk üç hisse: BORLS (%4.481,90), VKING (%1.140,47), TKNSA (%949,64).
Bu tarama nasıl çalışır?
Yıllıklandırılmış net kârın özkaynaklara oranı en yüksek olan hisseler. Yüksek ROE, şirketin ortakların sermayesini verimli kullandığına işaret eder; yüksek kaldıraç da ROE’yi şişirebilir. Sıralama kriteri: Özsermaye kârlılığına göre azalan sırada.
Listede kaç hisse var?
Kriteri karşılayan 332 hissenin tamamı tabloda; ilk 50 tanesi açık gelir, devamı "Daha fazla" ile açılır. Oran verisi olmayan hisseler listeye alınmaz.
Bu sayfa yatırım tavsiyesi midir?
Hayır. Sayfadaki tablolar ve cümleler yalnızca kamuya açık piyasa verisinden otomatik olarak üretilir; bilgilendirme amaçlıdır ve alım-satım önerisi değildir.