Yatırımcı.AI

PRR mi TLK mi? Fon Karşılaştırması

PRR (Inveo Portföy Para Piyasası Katılım (TL) Fonu) ve TLK (Aktif Portföy Para Piyasası Katılım (TL) Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

PRRTLK

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

PRR mi TLK mi? Fon Karşılaştırması
MetrikPRRTLKKategori medyanı
Günlük%0,29%0,30−%0,18
1 hafta%0,69%0,69%0,13
1 ay%3,06%3,00−%0,64
3 ay%9,61%9,44%3,73
6 ay%21,22%20,92%9,17
Yıl başı%36,53%36,12%26,58
1 yıl—%44,42%30,98
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

PRR ve TLK Karşılaştırması Hakkında

PRR (Inveo Portföy Para Piyasası Katılım (TL) Fonu) ve TLK (Aktif Portföy Para Piyasası Katılım (TL) Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 5 tanesinde PRR, 3 tanesinde TLK önde. PRR, Inveo Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu; TLK ise Aktif Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: TLK önde (%0,30 karşısında %0,29). 1 hafta: TLK önde (%0,69 karşısında %0,69). 1 ay: PRR önde (%3,06 karşısında %3,00). 3 ay: PRR önde (%9,61 karşısında %9,44). 6 ay: PRR önde (%21,22 karşısında %20,92). Yıl başı: PRR önde (%36,53 karşısında %36,12). Büyüklük (TL): PRR önde (250,8 milyon karşısında 249,5 milyon). Yatırımcı: TLK önde (1.012 karşısında 136).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana PRR %36,53, TLK %36,12 getiri sağladı; son 1 yılda PRR —, TLK %44,42. Son 1 ayda PRR %3,06, TLK %3,00. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla PRR fonunun büyüklüğü 250,8 milyon TL ve 136 yatırımcısı, TLK fonunun büyüklüğü 249,5 milyon TL ve 1.012 yatırımcısı var. Büyüklükte PRR, yatırımcı sayısında TLK önde.

PRR fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 1, TLK fonunun 1. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.