Yatırımcı.AI

KUA mı RCV mi? Fon Karşılaştırması

KUA (Kuveyt Türk Portföy Agresif Katılım Fonu) ve RCV (Azimut Portföy Birinci Çoklu Varlık Katılım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

KUARCV

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

KUA mı RCV mi? Fon Karşılaştırması
MetrikKUARCVKategori medyanı
Bugün (tahmin)%0,71—%0,41
Günlük−%2,78−%1,63−%0,18
1 hafta−%3,05%0,08%0,13
1 ay−%10,96−%6,40−%0,64
3 ay−%9,51−%4,00%3,73
6 ay−%10,27%2,16%9,17
Yıl başı%5,49%21,36%26,58
1 yıl%6,33%26,19%30,98
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır. Bugün (tahmin): portföy kapsaması en az %50 olan fonların anlık tahmini getirisi, son hesaplama 2 Kas 2026 14:03.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

KUA ve RCV Karşılaştırması Hakkında

KUA (Kuveyt Türk Portföy Agresif Katılım Fonu) ve RCV (Azimut Portföy Birinci Çoklu Varlık Katılım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 2 tanesinde KUA, 7 tanesinde RCV önde. KUA, Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu; RCV ise Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: RCV önde (−%1,63 karşısında −%2,78). 1 hafta: RCV önde (%0,08 karşısında −%3,05). 1 ay: RCV önde (−%6,40 karşısında −%10,96). 3 ay: RCV önde (−%4,00 karşısında −%9,51). 6 ay: RCV önde (%2,16 karşısında −%10,27). Yıl başı: RCV önde (%21,36 karşısında %5,49). 1 yıl: RCV önde (%26,19 karşısında %6,33). Büyüklük (TL): KUA önde (72,6 milyon karşısında 66,4 milyon). Yatırımcı: KUA önde (1.819 karşısında 92).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana KUA %5,49, RCV %21,36 getiri sağladı; son 1 yılda KUA %6,33, RCV %26,19. Son 1 ayda KUA −%10,96, RCV −%6,40. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla KUA fonunun büyüklüğü 72,6 milyon TL ve 1.819 yatırımcısı, RCV fonunun büyüklüğü 66,4 milyon TL ve 92 yatırımcısı var. Büyüklükte KUA, yatırımcı sayısında KUA önde.

KUA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 4, RCV fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.