KLU mu TCA mı? Fon Karşılaştırması
KLU (Kuveyt Türk Portföy Para Piyasası Katılım (TL) Fonu) ve TCA (Ziraat Portföy Altın Katılım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | KLU | TCA | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | %0,28 | −%0,59 | −%0,18 |
| 1 hafta | %0,66 | −%0,96 | %0,13 |
| 1 ay | %2,99 | −%3,30 | −%0,64 |
| 3 ay | %9,34 | %2,49 | %3,73 |
| 6 ay | %20,82 | −%7,40 | %9,17 |
| Yıl başı | %35,87 | −%8,41 | %26,58 |
| 1 yıl | %43,56 | %3,34 | %30,98 |
| 3 yıl | %220,67 | %211,17 | %166,05 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
KLU ve TCA Karşılaştırması Hakkında
KLU (Kuveyt Türk Portföy Para Piyasası Katılım (TL) Fonu) ve TCA (Ziraat Portföy Altın Katılım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 11 tanesinde KLU, 0 tanesinde TCA önde. KLU, Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu; TCA ise Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: KLU önde (%0,28 karşısında −%0,59). 1 hafta: KLU önde (%0,66 karşısında −%0,96). 1 ay: KLU önde (%2,99 karşısında −%3,30). 3 ay: KLU önde (%9,34 karşısında %2,49). 6 ay: KLU önde (%20,82 karşısında −%7,40). Yıl başı: KLU önde (%35,87 karşısında −%8,41). 1 yıl: KLU önde (%43,56 karşısında %3,34). 3 yıl: KLU önde (%220,67 karşısında %211,17). Büyüklük (TL): KLU önde (79,9 milyar karşısında 11,9 milyar). Yatırımcı: KLU önde (111.030 karşısında 42.452). Risk: KLU önde (1 karşısında 6).
Sık Sorulan Sorular
KLU mı TCA mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana KLU %35,87, TCA −%8,41 getiri sağladı; son 1 yılda KLU %43,56, TCA %3,34. Son 1 ayda KLU %2,99, TCA −%3,30. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
KLU ve TCA hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla KLU fonunun büyüklüğü 79,9 milyar TL ve 111.030 yatırımcısı, TCA fonunun büyüklüğü 11,9 milyar TL ve 42.452 yatırımcısı var. Büyüklükte KLU, yatırımcı sayısında KLU önde.
KLU ve TCA fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
KLU fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 1, TCA fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.