IV8 mi RBK mi? Fon Karşılaştırması
IV8 (Inveo Portföy Kira Sertifikaları Katılım Fonu) ve RBK (Albaraka Portföy Katılım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | IV8 | RBK | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | %0,26 | %0,28 | −%0,18 |
| 1 hafta | %0,62 | %0,73 | %0,13 |
| 1 ay | %2,70 | %2,99 | −%0,64 |
| 3 ay | %8,71 | %6,66 | %3,73 |
| 6 ay | %18,38 | %14,67 | %9,17 |
| Yıl başı | %32,29 | %21,90 | %26,58 |
| 1 yıl | %39,81 | %27,34 | %30,98 |
| 3 yıl | %41,98 | %134,82 | %166,05 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
IV8 ve RBK Karşılaştırması Hakkında
IV8 (Inveo Portföy Kira Sertifikaları Katılım Fonu) ve RBK (Albaraka Portföy Katılım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 6 tanesinde IV8, 5 tanesinde RBK önde. IV8, Inveo Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu; RBK ise Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: RBK önde (%0,28 karşısında %0,26). 1 hafta: RBK önde (%0,73 karşısında %0,62). 1 ay: RBK önde (%2,99 karşısında %2,70). 3 ay: IV8 önde (%8,71 karşısında %6,66). 6 ay: IV8 önde (%18,38 karşısında %14,67). Yıl başı: IV8 önde (%32,29 karşısında %21,90). 1 yıl: IV8 önde (%39,81 karşısında %27,34). 3 yıl: RBK önde (%134,82 karşısında %41,98). Büyüklük (TL): IV8 önde (33,6 milyon karşısında 30,5 milyon). Yatırımcı: RBK önde (1.066 karşısında 111). Risk: IV8 önde (2 karşısında 4).
Sık Sorulan Sorular
IV8 mı RBK mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana IV8 %32,29, RBK %21,90 getiri sağladı; son 1 yılda IV8 %39,81, RBK %27,34. Son 1 ayda IV8 %2,70, RBK %2,99. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
IV8 ve RBK hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla IV8 fonunun büyüklüğü 33,6 milyon TL ve 111 yatırımcısı, RBK fonunun büyüklüğü 30,5 milyon TL ve 1.066 yatırımcısı var. Büyüklükte IV8, yatırımcı sayısında RBK önde.
IV8 ve RBK fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
IV8 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, RBK fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.