IAT mi KCV mi? Fon Karşılaştırması
IAT (İş Portföy Kira Sertifikaları Katılım (TL) Fonu) ve KCV (Kuveyt Türk Portföy Çoklu Varlık Katılım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | IAT | KCV | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | %0,27 | −%0,99 | −%0,18 |
| 1 hafta | %0,63 | −%0,44 | %0,13 |
| 1 ay | %2,83 | −%2,87 | −%0,64 |
| 3 ay | %8,15 | %2,09 | %3,73 |
| 6 ay | %17,57 | %9,39 | %9,17 |
| Yıl başı | %31,08 | %31,67 | %26,58 |
| 1 yıl | %38,59 | %40,95 | %30,98 |
| 3 yıl | %195,97 | %216,16 | %166,05 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
IAT ve KCV Karşılaştırması Hakkında
IAT (İş Portföy Kira Sertifikaları Katılım (TL) Fonu) ve KCV (Kuveyt Türk Portföy Çoklu Varlık Katılım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 7 tanesinde IAT, 4 tanesinde KCV önde. IAT, İş Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu; KCV ise Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: IAT önde (%0,27 karşısında −%0,99). 1 hafta: IAT önde (%0,63 karşısında −%0,44). 1 ay: IAT önde (%2,83 karşısında −%2,87). 3 ay: IAT önde (%8,15 karşısında %2,09). 6 ay: IAT önde (%17,57 karşısında %9,39). Yıl başı: KCV önde (%31,67 karşısında %31,08). 1 yıl: KCV önde (%40,95 karşısında %38,59). 3 yıl: KCV önde (%216,16 karşısında %195,97). Büyüklük (TL): IAT önde (2,2 milyar karşısında 2,1 milyar). Yatırımcı: KCV önde (12.074 karşısında 8.829). Risk: IAT önde (1 karşısında 3).
Sık Sorulan Sorular
IAT mı KCV mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana IAT %31,08, KCV %31,67 getiri sağladı; son 1 yılda IAT %38,59, KCV %40,95. Son 1 ayda IAT %2,83, KCV −%2,87. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
IAT ve KCV hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla IAT fonunun büyüklüğü 2,2 milyar TL ve 8.829 yatırımcısı, KCV fonunun büyüklüğü 2,1 milyar TL ve 12.074 yatırımcısı var. Büyüklükte IAT, yatırımcı sayısında KCV önde.
IAT ve KCV fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
IAT fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 1, KCV fonunun 3. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.