GPU mu VVU mu? Fon Karşılaştırması
GPU (Garanti Portföy Üçüncü Değişken Fon) ve VVU (AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. OKS Dinamik Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | GPU | VVU | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%0,42 | −%1,99 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%0,06 | −%1,87 | −%0,69 |
| 1 ay | −%2,56 | −%6,34 | −%3,96 |
| 3 ay | %1,21 | −%0,50 | −%1,43 |
| 6 ay | %5,29 | −%2,07 | %1,85 |
| Yıl başı | %20,98 | %24,50 | %17,97 |
| 1 yıl | %27,67 | %29,86 | %23,69 |
| 3 yıl | %198,87 | %165,35 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
GPU ve VVU Karşılaştırması Hakkında
GPU (Garanti Portföy Üçüncü Değişken Fon) ve VVU (AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. OKS Dinamik Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 7 tanesinde GPU, 4 tanesinde VVU önde. GPU, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; VVU ise AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: GPU önde (−%0,42 karşısında −%1,99). 1 hafta: GPU önde (−%0,06 karşısında −%1,87). 1 ay: GPU önde (−%2,56 karşısında −%6,34). 3 ay: GPU önde (%1,21 karşısında −%0,50). 6 ay: GPU önde (%5,29 karşısında −%2,07). Yıl başı: VVU önde (%24,50 karşısında %20,98). 1 yıl: VVU önde (%29,86 karşısında %27,67). 3 yıl: GPU önde (%198,87 karşısında %165,35). Büyüklük (TL): VVU önde (333,2 milyon karşısında 325,3 milyon). Yatırımcı: VVU önde (5.585 karşısında 2.260). Risk: GPU önde (4 karşısında 5).
Sık Sorulan Sorular
GPU mı VVU mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana GPU %20,98, VVU %24,50 getiri sağladı; son 1 yılda GPU %27,67, VVU %29,86. Son 1 ayda GPU −%2,56, VVU −%6,34. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
GPU ve VVU hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla GPU fonunun büyüklüğü 325,3 milyon TL ve 2.260 yatırımcısı, VVU fonunun büyüklüğü 333,2 milyon TL ve 5.585 yatırımcısı var. Büyüklükte VVU, yatırımcı sayısında VVU önde.
GPU ve VVU fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
GPU fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 4, VVU fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.