Yatırımcı.AI

URA mı VVU mu? Fon Karşılaştırması

URA (Ata Portföy Enerji Değişken Fon) ve VVU (AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. OKS Dinamik Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

URAVVU

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

URA mı VVU mu? Fon Karşılaştırması
MetrikURAVVUKategori medyanı
Günlük−%3,38−%1,99−%1,41
1 hafta%1,34−%1,87−%0,69
1 ay−%10,00−%6,34−%3,96
3 ay−%9,90−%0,50−%1,43
6 ay−%20,00−%2,07%1,85
Yıl başı%1,18%24,50%17,97
1 yıl−%11,33%29,86%23,69
3 yıl—%165,35%149,99
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

URA ve VVU Karşılaştırması Hakkında

URA (Ata Portföy Enerji Değişken Fon) ve VVU (AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. OKS Dinamik Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 3 tanesinde URA, 7 tanesinde VVU önde. URA, Ata Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; VVU ise AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: VVU önde (−%1,99 karşısında −%3,38). 1 hafta: URA önde (%1,34 karşısında −%1,87). 1 ay: VVU önde (−%6,34 karşısında −%10,00). 3 ay: VVU önde (−%0,50 karşısında −%9,90). 6 ay: VVU önde (−%2,07 karşısında −%20,00). Yıl başı: VVU önde (%24,50 karşısında %1,18). 1 yıl: VVU önde (%29,86 karşısında −%11,33). Büyüklük (TL): URA önde (339,9 milyon karşısında 333,2 milyon). Yatırımcı: URA önde (6.568 karşısında 5.585). Risk: VVU önde (5 karşısında 6).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana URA %1,18, VVU %24,50 getiri sağladı; son 1 yılda URA −%11,33, VVU %29,86. Son 1 ayda URA −%10,00, VVU −%6,34. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla URA fonunun büyüklüğü 339,9 milyon TL ve 6.568 yatırımcısı, VVU fonunun büyüklüğü 333,2 milyon TL ve 5.585 yatırımcısı var. Büyüklükte URA, yatırımcı sayısında URA önde.

URA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, VVU fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.