GO1 mi TMZ mi? Fon Karşılaştırması
GO1 (One Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu) ve TMZ (İş Portföy Sürdürülebilirlik ve Tarım Fon Sepeti Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | GO1 | TMZ | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%0,39 | −%1,59 | −%1,30 |
| 1 hafta | −%0,18 | −%1,91 | −%0,66 |
| 1 ay | −%0,26 | −%6,24 | −%2,96 |
| 3 ay | −%0,09 | −%5,19 | %0,00 |
| 6 ay | %7,47 | −%1,29 | %2,05 |
| Yıl başı | %24,72 | %12,18 | %17,79 |
| 1 yıl | %34,37 | %15,09 | %24,45 |
| 3 yıl | %234,37 | %30,06 | %158,82 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
GO1 ve TMZ Karşılaştırması Hakkında
GO1 (One Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu) ve TMZ (İş Portföy Sürdürülebilirlik ve Tarım Fon Sepeti Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 9 tanesinde GO1, 2 tanesinde TMZ önde. GO1, Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Fon Sepeti Fonu fonu; TMZ ise İş Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Fon Sepeti Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: GO1 önde (−%0,39 karşısında −%1,59). 1 hafta: GO1 önde (−%0,18 karşısında −%1,91). 1 ay: GO1 önde (−%0,26 karşısında −%6,24). 3 ay: GO1 önde (−%0,09 karşısında −%5,19). 6 ay: GO1 önde (%7,47 karşısında −%1,29). Yıl başı: GO1 önde (%24,72 karşısında %12,18). 1 yıl: GO1 önde (%34,37 karşısında %15,09). 3 yıl: GO1 önde (%234,37 karşısında %30,06). Büyüklük (TL): TMZ önde (41,9 milyon karşısında 35,2 milyon). Yatırımcı: TMZ önde (2.310 karşısında 470). Risk: GO1 önde (3 karşısında 5).
Sık Sorulan Sorular
GO1 mı TMZ mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana GO1 %24,72, TMZ %12,18 getiri sağladı; son 1 yılda GO1 %34,37, TMZ %15,09. Son 1 ayda GO1 −%0,26, TMZ −%6,24. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
GO1 ve TMZ hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla GO1 fonunun büyüklüğü 35,2 milyon TL ve 470 yatırımcısı, TMZ fonunun büyüklüğü 41,9 milyon TL ve 2.310 yatırımcısı var. Büyüklükte TMZ, yatırımcı sayısında TMZ önde.
GO1 ve TMZ fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
GO1 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 3, TMZ fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.