Yatırımcı.AI

GO1 mi TMU mu? Fon Karşılaştırması

GO1 (One Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu) ve TMU (Azimut Portföy Temkinli Fon Sepeti Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

GO1TMU

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

GO1 mi TMU mu? Fon Karşılaştırması
MetrikGO1TMUKategori medyanı
Günlük−%0,39−%0,32−%1,33
1 hafta−%0,18%0,07−%0,68
1 ay−%0,26%0,18−%2,96
3 ay−%0,09%4,84%0,00
6 ay%7,47%12,64%2,05
Yıl başı%24,72%28,25%17,79
1 yıl%34,37%35,71%24,45
3 yıl%234,37—%158,82
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

GO1 ve TMU Karşılaştırması Hakkında

GO1 (One Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu) ve TMU (Azimut Portföy Temkinli Fon Sepeti Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 2 tanesinde GO1, 8 tanesinde TMU önde. GO1, Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Fon Sepeti Fonu fonu; TMU ise Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Fon Sepeti Fonu fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: TMU önde (−%0,32 karşısında −%0,39). 1 hafta: TMU önde (%0,07 karşısında −%0,18). 1 ay: TMU önde (%0,18 karşısında −%0,26). 3 ay: TMU önde (%4,84 karşısında −%0,09). 6 ay: TMU önde (%12,64 karşısında %7,47). Yıl başı: TMU önde (%28,25 karşısında %24,72). 1 yıl: TMU önde (%35,71 karşısında %34,37). Büyüklük (TL): GO1 önde (35,2 milyon karşısında 33,8 milyon). Yatırımcı: GO1 önde (470 karşısında 66). Risk: TMU önde (2 karşısında 3).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana GO1 %24,72, TMU %28,25 getiri sağladı; son 1 yılda GO1 %34,37, TMU %35,71. Son 1 ayda GO1 −%0,26, TMU %0,18. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla GO1 fonunun büyüklüğü 35,2 milyon TL ve 470 yatırımcısı, TMU fonunun büyüklüğü 33,8 milyon TL ve 66 yatırımcısı var. Büyüklükte GO1, yatırımcı sayısında GO1 önde.

GO1 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 3, TMU fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.