FVI mı TMU mu? Fon Karşılaştırması
FVI (HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.ş ESG Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu) ve TMU (Azimut Portföy Temkinli Fon Sepeti Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | FVI | TMU | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%1,54 | −%0,32 | −%1,33 |
| 1 hafta | −%0,93 | %0,07 | −%0,68 |
| 1 ay | −%4,81 | %0,18 | −%2,96 |
| 3 ay | −%4,12 | %4,84 | %0,00 |
| 6 ay | %0,14 | %12,64 | %2,05 |
| Yıl başı | %18,35 | %28,25 | %17,79 |
| 1 yıl | %22,54 | %35,71 | %24,45 |
| 3 yıl | %108,89 | — | %158,82 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
FVI ve TMU Karşılaştırması Hakkında
FVI (HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.ş ESG Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu) ve TMU (Azimut Portföy Temkinli Fon Sepeti Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 1 tanesinde FVI, 9 tanesinde TMU önde. FVI, HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir Fon Sepeti Fonu fonu; TMU ise Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Fon Sepeti Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: TMU önde (−%0,32 karşısında −%1,54). 1 hafta: TMU önde (%0,07 karşısında −%0,93). 1 ay: TMU önde (%0,18 karşısında −%4,81). 3 ay: TMU önde (%4,84 karşısında −%4,12). 6 ay: TMU önde (%12,64 karşısında %0,14). Yıl başı: TMU önde (%28,25 karşısında %18,35). 1 yıl: TMU önde (%35,71 karşısında %22,54). Büyüklük (TL): TMU önde (33,8 milyon karşısında 33,4 milyon). Yatırımcı: FVI önde (926 karşısında 66). Risk: TMU önde (2 karşısında 6).
Sık Sorulan Sorular
FVI mı TMU mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana FVI %18,35, TMU %28,25 getiri sağladı; son 1 yılda FVI %22,54, TMU %35,71. Son 1 ayda FVI −%4,81, TMU %0,18. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
FVI ve TMU hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla FVI fonunun büyüklüğü 33,4 milyon TL ve 926 yatırımcısı, TMU fonunun büyüklüğü 33,8 milyon TL ve 66 yatırımcısı var. Büyüklükte TMU, yatırımcı sayısında FVI önde.
FVI ve TMU fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
FVI fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, TMU fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.