CHU mu MHZ mi? Fon Karşılaştırması
CHU (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Standart Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHZ (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Standart Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | CHU | MHZ | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%0,74 | −%0,82 | −%0,61 |
| 1 hafta | −%0,45 | −%0,93 | −%0,42 |
| 1 ay | −%0,92 | −%1,69 | −%0,85 |
| 3 ay | %4,23 | %2,66 | %4,07 |
| 6 ay | %9,65 | %6,96 | %8,79 |
| Yıl başı | %20,59 | %13,63 | %18,66 |
| 1 yıl | %27,86 | %22,06 | %28,02 |
| 3 yıl | %139,30 | %128,83 | %141,97 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
CHU ve MHZ Karşılaştırması Hakkında
CHU (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Standart Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHZ (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Standart Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 8 tanesinde CHU, 2 tanesinde MHZ önde. CHU, QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir OKS Standart Fon fonu; MHZ ise MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir OKS Standart Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: CHU önde (−%0,74 karşısında −%0,82). 1 hafta: CHU önde (−%0,45 karşısında −%0,93). 1 ay: CHU önde (−%0,92 karşısında −%1,69). 3 ay: CHU önde (%4,23 karşısında %2,66). 6 ay: CHU önde (%9,65 karşısında %6,96). Yıl başı: CHU önde (%20,59 karşısında %13,63). 1 yıl: CHU önde (%27,86 karşısında %22,06). 3 yıl: CHU önde (%139,30 karşısında %128,83). Büyüklük (TL): MHZ önde (704,3 milyon karşısında 411,4 milyon). Yatırımcı: MHZ önde (128.535 karşısında 66.476).
Sık Sorulan Sorular
CHU mı MHZ mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana CHU %20,59, MHZ %13,63 getiri sağladı; son 1 yılda CHU %27,86, MHZ %22,06. Son 1 ayda CHU −%0,92, MHZ −%1,69. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
CHU ve MHZ hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla CHU fonunun büyüklüğü 411,4 milyon TL ve 66.476 yatırımcısı, MHZ fonunun büyüklüğü 704,3 milyon TL ve 128.535 yatırımcısı var. Büyüklükte MHZ, yatırımcı sayısında MHZ önde.
CHU ve MHZ fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
CHU fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 4, MHZ fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.