BNL mi CHU mu? Fon Karşılaştırması
BNL (BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. OKS Standart Emeklilik Yatırım Fonu) ve CHU (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Standart Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | BNL | CHU | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%0,61 | −%0,74 | −%0,61 |
| 1 hafta | −%0,73 | −%0,45 | −%0,42 |
| 1 ay | −%1,32 | −%0,92 | −%0,85 |
| 3 ay | %2,67 | %4,23 | %4,07 |
| 6 ay | %7,73 | %9,65 | %8,79 |
| Yıl başı | %16,79 | %20,59 | %18,66 |
| 1 yıl | %24,66 | %27,86 | %28,02 |
| 3 yıl | %130,74 | %139,30 | %141,97 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
BNL ve CHU Karşılaştırması Hakkında
BNL (BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. OKS Standart Emeklilik Yatırım Fonu) ve CHU (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Standart Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 3 tanesinde BNL, 8 tanesinde CHU önde. BNL, BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir OKS Standart Fon fonu; CHU ise QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir OKS Standart Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: BNL önde (−%0,61 karşısında −%0,74). 1 hafta: CHU önde (−%0,45 karşısında −%0,73). 1 ay: CHU önde (−%0,92 karşısında −%1,32). 3 ay: CHU önde (%4,23 karşısında %2,67). 6 ay: CHU önde (%9,65 karşısında %7,73). Yıl başı: CHU önde (%20,59 karşısında %16,79). 1 yıl: CHU önde (%27,86 karşısında %24,66). 3 yıl: CHU önde (%139,30 karşısında %130,74). Büyüklük (TL): BNL önde (963,9 milyon karşısında 411,4 milyon). Yatırımcı: BNL önde (150.815 karşısında 66.476). Risk: CHU önde (4 karşısında 5).
Sık Sorulan Sorular
BNL mı CHU mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana BNL %16,79, CHU %20,59 getiri sağladı; son 1 yılda BNL %24,66, CHU %27,86. Son 1 ayda BNL −%1,32, CHU −%0,92. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
BNL ve CHU hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla BNL fonunun büyüklüğü 963,9 milyon TL ve 150.815 yatırımcısı, CHU fonunun büyüklüğü 411,4 milyon TL ve 66.476 yatırımcısı var. Büyüklükte BNL, yatırımcı sayısında BNL önde.
BNL ve CHU fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
BNL fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, CHU fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.