CHA mı MHU mu? Fon Karşılaştırması
CHA (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Dengeli Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHU (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | CHA | MHU | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%1,83 | −%2,26 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%1,91 | −%1,92 | −%0,69 |
| 1 ay | −%5,14 | −%8,16 | −%3,96 |
| 3 ay | −%2,98 | −%6,14 | −%1,43 |
| 6 ay | −%2,78 | −%4,23 | %1,85 |
| Yıl başı | %11,19 | %16,55 | %17,97 |
| 1 yıl | %18,06 | %18,83 | %23,69 |
| 3 yıl | %198,35 | %148,03 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
CHA ve MHU Karşılaştırması Hakkında
CHA (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Dengeli Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHU (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 7 tanesinde CHA, 3 tanesinde MHU önde. CHA, QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; MHU ise MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: CHA önde (−%1,83 karşısında −%2,26). 1 hafta: CHA önde (−%1,91 karşısında −%1,92). 1 ay: CHA önde (−%5,14 karşısında −%8,16). 3 ay: CHA önde (−%2,98 karşısında −%6,14). 6 ay: CHA önde (−%2,78 karşısında −%4,23). Yıl başı: MHU önde (%16,55 karşısında %11,19). 1 yıl: MHU önde (%18,83 karşısında %18,06). 3 yıl: CHA önde (%198,35 karşısında %148,03). Büyüklük (TL): CHA önde (34,8 milyon karşısında 30,4 milyon). Yatırımcı: MHU önde (487 karşısında 189).
Sık Sorulan Sorular
CHA mı MHU mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana CHA %11,19, MHU %16,55 getiri sağladı; son 1 yılda CHA %18,06, MHU %18,83. Son 1 ayda CHA −%5,14, MHU −%8,16. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
CHA ve MHU hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla CHA fonunun büyüklüğü 34,8 milyon TL ve 189 yatırımcısı, MHU fonunun büyüklüğü 30,4 milyon TL ve 487 yatırımcısı var. Büyüklükte CHA, yatırımcı sayısında MHU önde.
CHA ve MHU fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
CHA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, MHU fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.