Yatırımcı.AI

CHA mı MD2 mi? Fon Karşılaştırması

CHA (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Dengeli Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MD2 (MT Portföy İkinci Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

CHAMD2

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

CHA mı MD2 mi? Fon Karşılaştırması
MetrikCHAMD2Kategori medyanı
Günlük−%1,83−%0,27−%1,41
1 hafta−%1,91−%0,08−%0,69
1 ay−%5,14−%0,56−%3,96
3 ay−%2,98−%8,73−%1,43
6 ay−%2,78%3,04%1,85
Yıl başı%11,19%26,88%17,97
1 yıl%18,06%40,97%23,69
3 yıl%198,35—%149,99
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

CHA ve MD2 Karşılaştırması Hakkında

CHA (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Dengeli Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MD2 (MT Portföy İkinci Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 1 tanesinde CHA, 9 tanesinde MD2 önde. CHA, QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; MD2 ise MT Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: MD2 önde (−%0,27 karşısında −%1,83). 1 hafta: MD2 önde (−%0,08 karşısında −%1,91). 1 ay: MD2 önde (−%0,56 karşısında −%5,14). 3 ay: CHA önde (−%2,98 karşısında −%8,73). 6 ay: MD2 önde (%3,04 karşısında −%2,78). Yıl başı: MD2 önde (%26,88 karşısında %11,19). 1 yıl: MD2 önde (%40,97 karşısında %18,06). Büyüklük (TL): MD2 önde (36,6 milyon karşısında 34,8 milyon). Yatırımcı: MD2 önde (282 karşısında 189). Risk: MD2 önde (4 karşısında 5).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana CHA %11,19, MD2 %26,88 getiri sağladı; son 1 yılda CHA %18,06, MD2 %40,97. Son 1 ayda CHA −%5,14, MD2 −%0,56. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla CHA fonunun büyüklüğü 34,8 milyon TL ve 189 yatırımcısı, MD2 fonunun büyüklüğü 36,6 milyon TL ve 282 yatırımcısı var. Büyüklükte MD2, yatırımcı sayısında MD2 önde.

CHA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, MD2 fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.