Yatırımcı.AI

ANZ mi YSA mı? Fon Karşılaştırması

ANZ (Ata Portföy Dördüncü Serbest (Döviz) Fon) ve YSA (Yapı Kredi Portföy Suadiye Serbest (Döviz) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

ANZYSA

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ANZ mi YSA mı? Fon Karşılaştırması
MetrikANZYSAKategori medyanı
Günlük%0,22−%0,48%0,16
1 hafta%0,46%0,17%0,46
1 ay%2,46%1,00%1,10
3 ay%2,84%6,07%3,53
6 ay%8,49%10,35%8,53
Yıl başı%14,81%18,13%16,18
1 yıl%19,59—%19,94
3 yıl%105,84—%103,56
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

ANZ ve YSA Karşılaştırması Hakkında

ANZ (Ata Portföy Dördüncü Serbest (Döviz) Fon) ve YSA (Yapı Kredi Portföy Suadiye Serbest (Döviz) Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 3 tanesinde ANZ, 5 tanesinde YSA önde. ANZ, Ata Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; YSA ise Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: ANZ önde (%0,22 karşısında −%0,48). 1 hafta: ANZ önde (%0,46 karşısında %0,17). 1 ay: ANZ önde (%2,46 karşısında %1,00). 3 ay: YSA önde (%6,07 karşısında %2,84). 6 ay: YSA önde (%10,35 karşısında %8,49). Yıl başı: YSA önde (%18,13 karşısında %14,81). Büyüklük (TL): YSA önde (240,5 milyon karşısında 228,9 milyon). Yatırımcı: YSA önde (236 karşısında 119).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana ANZ %14,81, YSA %18,13 getiri sağladı; son 1 yılda ANZ %19,59, YSA —. Son 1 ayda ANZ %2,46, YSA %1,00. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla ANZ fonunun büyüklüğü 228,9 milyon TL ve 119 yatırımcısı, YSA fonunun büyüklüğü 240,5 milyon TL ve 236 yatırımcısı var. Büyüklükte YSA, yatırımcı sayısında YSA önde.

ANZ fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden —, YSA fonunun —. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.