Yatırımcı.AI

FBZ mi YSA mı? Fon Karşılaştırması

FBZ (Fiba Portföy Teknoloji Serbest Fon) ve YSA (Yapı Kredi Portföy Suadiye Serbest (Döviz) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

FBZYSA

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

FBZ mi YSA mı? Fon Karşılaştırması
MetrikFBZYSAKategori medyanı
Günlük−%2,61−%0,48%0,16
1 hafta−%0,72%0,17%0,46
1 ay−%5,70%1,00%1,10
3 ay%4,33%6,07%3,53
6 ay%12,69%10,35%8,53
Yıl başı%25,54%18,13%16,18
1 yıl%26,26—%19,94
3 yıl%181,42—%103,56
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

FBZ ve YSA Karşılaştırması Hakkında

FBZ (Fiba Portföy Teknoloji Serbest Fon) ve YSA (Yapı Kredi Portföy Suadiye Serbest (Döviz) Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 3 tanesinde FBZ, 5 tanesinde YSA önde. FBZ, Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; YSA ise Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: YSA önde (−%0,48 karşısında −%2,61). 1 hafta: YSA önde (%0,17 karşısında −%0,72). 1 ay: YSA önde (%1,00 karşısında −%5,70). 3 ay: YSA önde (%6,07 karşısında %4,33). 6 ay: FBZ önde (%12,69 karşısında %10,35). Yıl başı: FBZ önde (%25,54 karşısında %18,13). Büyüklük (TL): YSA önde (240,5 milyon karşısında 234,3 milyon). Yatırımcı: FBZ önde (330 karşısında 236).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana FBZ %25,54, YSA %18,13 getiri sağladı; son 1 yılda FBZ %26,26, YSA —. Son 1 ayda FBZ −%5,70, YSA %1,00. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla FBZ fonunun büyüklüğü 234,3 milyon TL ve 330 yatırımcısı, YSA fonunun büyüklüğü 240,5 milyon TL ve 236 yatırımcısı var. Büyüklükte YSA, yatırımcı sayısında FBZ önde.

FBZ fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, YSA fonunun —. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.