Yatırımcı.AI

SNICA vs TOASO Karşılaştırması

SNICA ve TOASO hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

SNICATOASO
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

SNICA vs TOASO Karşılaştırması
MetrikSNICATOASOSektör medyanı
Son fiyat (TL)1,76213,5011,68
Günlük değişim−%0,56%1,09−%1,81
Piyasa değeri1,1 milyar TL106,8 milyar TL2,6 milyar TL
F/K—7,5413,04
PD/DD0,191,610,75
Temettü verimi—%7,01%1,60
Özsermaye kârlılığı−%9,07%23,64−%5,65
Fiili dolaşım oranı%53,56%24,11%34,94
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

SNICA ve TOASO Karşılaştırması Hakkında

SNICA (Sanica Isi Sanayi) ve TOASO (Tofas Oto. Fab.) hisselerinin 2 Kas 2026 12:52 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 7 tanesinde SNICA, 8 tanesinde TOASO önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: TOASO önde (%1,09 karşısında −%0,56). Piyasa değeri: TOASO önde (106,8 milyar TL karşısında 1,1 milyar TL). PD/DD: SNICA önde (0,19 karşısında 1,61). FD/FAVÖK: SNICA önde (3,34 karşısında 22,28). FD/Satışlar: TOASO önde (0,82 karşısında 0,88). Brüt kâr marjı: SNICA önde (%29,46 karşısında %5,99). FAVÖK marjı (yıllık): SNICA önde (%24,28 karşısında %3,52). Net kâr marjı (yıllık): TOASO önde (%3,54 karşısında −%20,47).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (— karşısında 7,54); PD/DD oranına göre SNICA daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,19 karşısında 1,61).

Yıllık net kâr marjı SNICA için −%20,47, TOASO için %3,54; özsermaye kârlılığı SNICA için −%9,07, TOASO için %23,64.

Kaldıraç oranı SNICA için 38,29, TOASO için 69,54; net borç/FAVÖK SNICA için 1,56, TOASO için 4,25. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.