Yatırımcı.AI

JANTS vs TOASO Karşılaştırması

JANTS ve TOASO hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

JANTSTOASO
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

JANTS vs TOASO Karşılaştırması
MetrikJANTSTOASOSektör medyanı
Son fiyat (TL)10,27217,8011,87
Günlük değişim%1,68%3,13−%0,90
Piyasa değeri7,2 milyar TL108,9 milyar TL2,6 milyar TL
F/K11,397,5412,76
PD/DD0,831,610,72
Temettü verimi%0,14%7,01%1,60
Özsermaye kârlılığı%8,34%23,64−%5,65
Fiili dolaşım oranı%16,93%24,11%34,94
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

JANTS ve TOASO Karşılaştırması Hakkında

JANTS (Jantsa Jant Sanayi) ve TOASO (Tofas Oto. Fab.) hisselerinin 2 Kas 2026 16:28 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 17 metrikten 10 tanesinde JANTS, 7 tanesinde TOASO önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: TOASO önde (%3,13 karşısında %1,68). Piyasa değeri: TOASO önde (108,9 milyar TL karşısında 7,2 milyar TL). F/K: TOASO önde (7,54 karşısında 11,39). PD/DD: JANTS önde (0,83 karşısında 1,61). FD/FAVÖK: JANTS önde (14,26 karşısında 22,28). FD/Satışlar: TOASO önde (0,82 karşısında 2,23). Temettü verimi: TOASO önde (%7,01 karşısında %0,14). Brüt kâr marjı: JANTS önde (%14,76 karşısında %5,99).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre TOASO daha ucuz (11,39 karşısında 7,54); PD/DD oranına göre JANTS daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,83 karşısında 1,61).

Yıllık net kâr marjı JANTS için %9,42, TOASO için %3,54; özsermaye kârlılığı JANTS için %8,34, TOASO için %23,64.

Kaldıraç oranı JANTS için 36,04, TOASO için 69,54; net borç/FAVÖK JANTS için 1,25, TOASO için 4,25. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.