Yatırımcı.AI

IHEVA vs TOASO Karşılaştırması

IHEVA ve TOASO hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

IHEVATOASO
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

IHEVA vs TOASO Karşılaştırması
MetrikIHEVATOASOSektör medyanı
Son fiyat (TL)1,35217,8011,87
Günlük değişim−%2,17%3,13−%0,90
Piyasa değeri473,2 milyon TL108,9 milyar TL2,6 milyar TL
F/K6,057,5412,76
PD/DD0,211,610,72
Temettü verimi%0,89%7,01%1,60
Özsermaye kârlılığı%3,78%23,64−%5,65
Fiili dolaşım oranı%72,23%24,11%34,94
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

IHEVA ve TOASO Karşılaştırması Hakkında

IHEVA (Ihlas Ev Aletleri) ve TOASO (Tofas Oto. Fab.) hisselerinin 2 Kas 2026 16:24 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 17 metrikten 10 tanesinde IHEVA, 7 tanesinde TOASO önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: TOASO önde (%3,13 karşısında −%2,17). Piyasa değeri: TOASO önde (108,9 milyar TL karşısında 473,2 milyon TL). F/K: IHEVA önde (6,05 karşısında 7,54). PD/DD: IHEVA önde (0,21 karşısında 1,61). FD/FAVÖK: IHEVA önde (2,46 karşısında 22,28). FD/Satışlar: IHEVA önde (0,36 karşısında 0,82). Temettü verimi: TOASO önde (%7,01 karşısında %0,89). Brüt kâr marjı: IHEVA önde (%13,53 karşısında %5,99).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre IHEVA daha ucuz (6,05 karşısında 7,54); PD/DD oranına göre IHEVA daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,21 karşısında 1,61).

Yıllık net kâr marjı IHEVA için %2,24, TOASO için %3,54; özsermaye kârlılığı IHEVA için %3,78, TOASO için %23,64.

Kaldıraç oranı IHEVA için 28,51, TOASO için 69,54; net borç/FAVÖK IHEVA için 0,72, TOASO için 4,25. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.