Yatırımcı.AI

GENTS vs SUMAS Karşılaştırması

GENTS ve SUMAS hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

GENTSSUMAS
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

GENTS vs SUMAS Karşılaştırması
MetrikGENTSSUMASSektör medyanı
Son fiyat (TL)3,18155,5016,27
Günlük değişim%0,00−%2,20−%2,22
Piyasa değeri2,4 milyar TL967,9 milyon TL2,8 milyar TL
F/K5,22—73,51
PD/DD0,571,910,83
Temettü verimi%2,01%0,73%1,34
Özsermaye kârlılığı%12,48−%1,71−%7,09
Fiili dolaşım oranı%71,63%22,16%24,88
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

GENTS ve SUMAS Karşılaştırması Hakkında

GENTS (Gentas) ve SUMAS (Sumas Suni Tahta) hisselerinin 2 Kas 2026 17:19 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 16 metrikten 10 tanesinde GENTS, 6 tanesinde SUMAS önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: GENTS önde (%0,00 karşısında −%2,20). Piyasa değeri: GENTS önde (2,4 milyar TL karşısında 967,9 milyon TL). PD/DD: GENTS önde (0,57 karşısında 1,91). FD/FAVÖK: GENTS önde (2,94 karşısında 7,25). FD/Satışlar: GENTS önde (0,84 karşısında 2,82). Temettü verimi: GENTS önde (%2,01 karşısında %0,73). Brüt kâr marjı: GENTS önde (%21,69 karşısında %14,96). FAVÖK marjı (yıllık): SUMAS önde (%21,27 karşısında %17,64).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (5,22 karşısında —); PD/DD oranına göre GENTS daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,57 karşısında 1,91).

Yıllık net kâr marjı GENTS için %9,17, SUMAS için −%1,60; özsermaye kârlılığı GENTS için %12,48, SUMAS için −%1,71.

Kaldıraç oranı GENTS için 33,34, SUMAS için 23,10; net borç/FAVÖK GENTS için −0,20, SUMAS için −1,37. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.