Yatırımcı.AI

ENJSA vs NTGAZ Karşılaştırması

ENJSA ve NTGAZ hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

ENJSANTGAZ
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ENJSA vs NTGAZ Karşılaştırması
MetrikENJSANTGAZSektör medyanı
Son fiyat (TL)109,909,3914,21
Günlük değişim%4,17−%1,26−%1,28
Piyasa değeri129,8 milyar TL6,5 milyar TL8,3 milyar TL
F/K18,214,989,44
PD/DD1,141,090,71
Temettü verimi%4,15%6,42%2,30
Özsermaye kârlılığı%6,89%25,07%3,69
Fiili dolaşım oranı%19,98%38,32%24,60
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

ENJSA ve NTGAZ Karşılaştırması Hakkında

ENJSA (Enerjisa Enerji) ve NTGAZ (Naturelgaz) hisselerinin 2 Kas 2026 14:48 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 17 metrikten 2 tanesinde ENJSA, 15 tanesinde NTGAZ önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENJSA önde (%4,17 karşısında −%1,26). Piyasa değeri: ENJSA önde (129,8 milyar TL karşısında 6,5 milyar TL). F/K: NTGAZ önde (4,98 karşısında 18,21). PD/DD: NTGAZ önde (1,09 karşısında 1,14). FD/FAVÖK: NTGAZ önde (3,21 karşısında 4,60). FD/Satışlar: NTGAZ önde (1,19 karşısında 1,76). Temettü verimi: NTGAZ önde (%6,42 karşısında %4,15). Brüt kâr marjı: NTGAZ önde (%32,27 karşısında %31,31).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre NTGAZ daha ucuz (18,21 karşısında 4,98); PD/DD oranına göre NTGAZ daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,14 karşısında 1,09).

Yıllık net kâr marjı ENJSA için %3,05, NTGAZ için %15,79; özsermaye kârlılığı ENJSA için %6,89, NTGAZ için %25,07.

Kaldıraç oranı ENJSA için 60,67, NTGAZ için 25,08; net borç/FAVÖK ENJSA için 1,81, NTGAZ için −0,14. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.