Yatırımcı.AI

ENERY vs YAYLA Karşılaştırması

ENERY ve YAYLA hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

ENERYYAYLA
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ENERY vs YAYLA Karşılaştırması
MetrikENERYYAYLASektör medyanı
Son fiyat (TL)13,509,2014,22
Günlük değişim%1,05−%2,34−%1,86
Piyasa değeri121,5 milyar TL458,8 milyon TL8,1 milyar TL
F/K21,36—9,44
PD/DD1,840,490,71
Temettü verimi%0,19—%2,30
Özsermaye kârlılığı%9,91−%4,13%3,69
Fiili dolaşım oranı%20,61%74,15%24,60
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

ENERY ve YAYLA Karşılaştırması Hakkında

ENERY (Enerya Enerji) ve YAYLA (Yayla En. Ur. Tur. ve Ins) hisselerinin 2 Kas 2026 13:51 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 12 metrikten 6 tanesinde ENERY, 6 tanesinde YAYLA önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENERY önde (%1,05 karşısında −%2,34). Piyasa değeri: ENERY önde (121,5 milyar TL karşısında 458,8 milyon TL). PD/DD: YAYLA önde (0,49 karşısında 1,84). FD/Satışlar: ENERY önde (4,20 karşısında 158,65). Brüt kâr marjı: YAYLA önde (%16,85 karşısında %15,02). FAVÖK marjı (yıllık): YAYLA önde (%8.112,58 karşısında %18,96). Net kâr marjı (yıllık): ENERY önde (%15,03 karşısında −%59,68). Aktif kârlılığı: ENERY önde (%5,19 karşısında −%3,73).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (21,36 karşısında —); PD/DD oranına göre YAYLA daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,84 karşısında 0,49).

Yıllık net kâr marjı ENERY için %15,03, YAYLA için −%59,68; özsermaye kârlılığı ENERY için %9,91, YAYLA için −%4,13.

Kaldıraç oranı ENERY için 34,03, YAYLA için 9,57; net borç/FAVÖK ENERY için −0,70, YAYLA için —. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.