Yatırımcı.AI

ENERY vs VEYAS Karşılaştırması

ENERY ve VEYAS hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

ENERYVEYAS
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ENERY vs VEYAS Karşılaştırması
MetrikENERYVEYASSektör medyanı
Son fiyat (TL)13,5248,0414,23
Günlük değişim%1,20−%3,03−%1,20
Piyasa değeri121,7 milyar TL27,2 milyar TL8,2 milyar TL
F/K21,3610,089,44
PD/DD1,841,650,71
Temettü verimi%0,19—%2,30
Özsermaye kârlılığı%9,91%16,39%3,69
Fiili dolaşım oranı%20,61%2,59%24,60
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

ENERY ve VEYAS Karşılaştırması Hakkında

ENERY (Enerya Enerji) ve VEYAS (Turker Vangolu Enerji) hisselerinin 2 Kas 2026 15:37 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 16 metrikten 6 tanesinde ENERY, 10 tanesinde VEYAS önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENERY önde (%1,20 karşısında −%3,03). Piyasa değeri: ENERY önde (121,7 milyar TL karşısında 27,2 milyar TL). F/K: VEYAS önde (10,08 karşısında 21,36). PD/DD: VEYAS önde (1,65 karşısında 1,84). FD/FAVÖK: ENERY önde (16,23 karşısında 21,23). FD/Satışlar: VEYAS önde (3,25 karşısında 4,20). Brüt kâr marjı: VEYAS önde (%36,90 karşısında %15,02). FAVÖK marjı (yıllık): VEYAS önde (%49,52 karşısında %18,96).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre VEYAS daha ucuz (21,36 karşısında 10,08); PD/DD oranına göre VEYAS daha düşük çarpanla işlem görüyor (1,84 karşısında 1,65).

Yıllık net kâr marjı ENERY için %15,03, VEYAS için %89,80; özsermaye kârlılığı ENERY için %9,91, VEYAS için %16,39.

Kaldıraç oranı ENERY için 34,03, VEYAS için 46,95; net borç/FAVÖK ENERY için −0,70, VEYAS için 6,46. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.